Zapuštěný bazén je skvostem vaší zahradyZapuštěný bazén, který se nachází na vaší zahradě, je zejména v teplých letních dnech ideálním místem, kde trávit svůj volný čas a relaxovat. Všichni to známe, jak je velice příjemné, když jsme od slunce rozpálení, ponořit se zvolna do chladné a průzračně čisté vody zahradního bazénu.  Vždy je příjemným osvěžením, když se ponoříme do chladivé vody a můžeme si ve vlastním zahradním bazénu zaplavat jak ihned po ránu, tak i odpoledne a večer.
pruhovaný klobouk

Pro vaše pohodlí a zdraví

Zapuštěné bazény jsou velice pohodlné a komfortní. Zároveň jsou i velice estetické, neboť nenarušují celkový vzhled vaší zahrady, na které jsou umístěny. Navíc se na zimu dají zcela jednoduše zakrýt. Můžeme je umístit nejenom venku na zahradě, ale také uvnitř v domě, případně je lze instalovat do zimní zahrady jako interiérové bazény. Bazén je zkrátka investice do pohody a zdraví vašeho i vaší rodiny.

Jaký zapuštěný bazén zvolit?

Jedna z voleb jsou betonové bazény, kde je právě jako základ konstrukce bazénu použit beton. Zde se beton používá jak na dno, tak i na stěny bazénu. Stěna bazénu je potom opatřena ocelovou výztuhou. Tyto bazény jsou tvarově klasické, obdélníkové.
Výhody tohoto betonového bazénu jsou:
1.       vysoká odolnost
2.       dlouhá životnost
3.       velikost a tvar
4.       přizpůsobí se každé zahradě
5.       regulace sklonu dna
pruhovaný klobouk

Další volbou jsou bazény z izolačních bloků, které se instalují z polystyrénu a fólie. Používají se speciální tvrzené polystyrénové desky, které mají výborné izolační schopnosti a vysokou odolnost. Na betonové dno se namontují jednotlivé polystyrénové tvárnice. Konstrukce samotného bazénu je pak vyztužena stavební ocelí. Navíc se ještě zalévá betonem, tím vzniká pevná železobetonová základna.
Výhody tohoto bazénu jsou:
1.       mohou být tvořeny na míru
2.       výborně izolují
3.       jsou velice pevné
4.       jsou maximálně stabilní a přesné


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like