Bydlení si raději pojistěte

Stává se to každý den – havárie v bytě, vloupání nebo vytopený sklep. Pokud nechcete každou takovouto katastrofu hradit ze svého, a nebývají to malé částky, uzavřete raději pojištění na tyto případy, pomůže vám tyto katastrofy vyřešit a zmírnit jejich následky. Pojistit lze jakýkoliv typ bydlení – byty, domy, chaty, chalupy, dokonce i např. garáž. Jak vysokou částku budete za pojištění platit, závisí na tom, jak bude široký rozsah krytí. Na webu lze nalézt kalkulačky a srovnávače pojištění domácnosti i nemovitosti, které nám pomohou najít to nejvíce vhodné pro naše potřeby.

zloděj animovaný
Varianty pojištění bydlení

Uzavřít můžeme:
§  POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI 
U tohoto typu pojištění v podstatě pojišťujeme stavbu jako takovou. Tato varianta pomáhá krýt škody způsobené např. těmito událostmi:
–          požár
–          úder blesku
–          sníh
–          vítr, kroupy
–          povodeň
–          krádež, vandalismus, loupež
–          poškození zvířaty
 nepříjemné záplavy
§  POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI
Pojištění, která se, na rozdíl od výše zmíněného, týká také vnitřního vybavení bytu či domu. Tímto typem pojištění lze chránit například nábytek, elektronika, šperky, oblečení, sportovní vybavení apod. Přesný souhrn závisí na konkrétní pojistné smlouvě, od které se odvíjí také výše pojistného. Cenu tohoto pojištění určuje např. to, jakým způsobem je byt zabezpečený, v jaké se nachází lokalitě (v blízkosti vodního toku bude výše pojištění vyšší než jinde), jaká je jeho velikost a hodnota jeho vybavení. Pojištěný si také určuje míru spoluúčasti, která také koncovou pojistnou částku určuje. Podobně jako pojištění nemovitosti kryje tato rizika:
–          loupež, krádež nebo vandalismus
–          škody způsobené vodou (např. potrubí)
–          živelné pohromy (povodeň, blesk, požár, kroupy, vítr)
 
§  POJIŠTĚNÍ CHAT A CHALUP
V rekreačních domech trávíme pouze část roku, většinou bývají přes zimní měsíce opuštěné a jsou tak více ohroženy. I na tento typ nemovitosti ovšem pojištění myslí, lze jej pojistit stejně jako byt či dům – jako nemovitost a domácnost. Hlavní podíl na zabezpečení ale nadále zůstává na majiteli.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like