Zařizujeme pokoj pro školáka

Nastoupilo vaše dítě do první třídy? Jistě jste již pocítili, co taková změna v jeho životě přináší. A co teprve v tom vašem. Dítěti se školou přibývají nové potřeby.
Doposud byl dětský pokoj převážně plný hraček. Hraní bylo totiž hlavní činností, kterou dítě dělalo. Pokud zde byl stůl, zpravidla postačil i menší stolek s malou židlí, který sloužil ke kreslení. Nyní je ale vaše dítě školákem. Proto je potřeba pokoj trošku přizpůsobit, aby učení bylo pohodlné a příjemné.
nástěnka na poznámky
Pracovní stůl je velice podstatná věc. Měli byste dítěti pořídit přímo psací stůl. Je to velice důležité. Dítě by se mělo naučit u stolu řešit domácí úkoly a učit se zde. Měl by to být prostor, kde si opravdu v klidu sedne a v tuto chvíli se bude soustředit jenom na školu. Někteří rodiče to v začátku řeší tak, že dítě píše domácí úkoly třeba v kuchyni během toho, co oni vaří. Určitě bude ale lepší, pokud se s dítětem učíte přímo v pokoji u psacího stolu, kde se budete plně soustředit pouze na něj.
Kvalitní židle!!! Kvalitní židle je základ. Je potřeba pořídit pohodlnou židli, aby se na ni dobře sedělo, a kde bude dítě sedět rovně. Rovněž by měla být polohovací, aby se dala nastavit přesná výška ke stolu. Na tuto věc si dejte obzvlášť pozor a klidně si nechejte i poradit. Jde totiž o zdraví vašeho dítěte. Pokud se dítě bude hrbit, bude sedět křivě, může si zkřivit páteř, mohou ho bolet záda, dokonce to má vliv i na jeho soustředěnost.
Lampa a dostatečné světlo. Ke stolu 100% patří lampa, aby dítě mělo dostatek světla. Hlavně od podzimu do jara, kdy je celkem brzy tma, stačí i šero. Už by měla svítit lampa. Dbejte na to, aby dítě nemžouralo. Na oči to má velký vliv, a potom zbytečně bude nosit brýle už v brzkém věku.
dívka s fantasy knihou
Nástěnka může být inspirativní.Kupte korkovou nástěnku, kterou dejte blízko stolu. Zde můžete být velice kreativní a vyřádit se při jejím zaplňování společně s dítětem. Připněte tam rozvrh hodin, rozvrh kroužků, domácí úkoly. Klidně zde můžete dítěti dávat ukázky toho, co se právě učí. Učí se zrovna číslice? Společně číslice napište na větší papír, vystřihněte, nazdobte a připněte taktéž na nástěnku. Dítě je tak bude mít pořád na očích a určitě se mu i lépe zafixují do hlavičky. Takhle to pak dělejte se vším a neustále nástěnku obnovujte.
Zachovejte i prostor na hraní.Můžete ho třeba zmenšit, ale Je velice důležité jej zachovat. Prvňáčci už sice chodí do školy, musí se učit, ale stále jsou to malé děti, které se potřebují vyřádit a pohrát si.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like