Časopisy tvořící svět módy


Už mnohokrát jsme se tu odvolali na nejrůznější (zahraniční) módní periodika. Čtou je čtenářky po celém světě a modelky sní o tom, že se dostanou na jejich titulní stránku. Pojďte se s námi podívat na zoubek přímo nejslavnějším časopisům.

Vogue

Vychází už od roku 1892. V současnosti hned ve třiadvaceti verzích. Už od roku 1988 mu v americké verzi velí novinářka Anna Wintour, která začínala v jiném proslulém periodiku – Harper’s Bazaaru. Přezdívá se jí „Nuclear Wintour”. Tahle žena s charakteristickým účesem, kterou můžete často potkat ve slunečních brýlích, má pověst nesmírně náročné osobnosti.

A ano, ona je také ten proslulý „ďábel”. Posloužila jako inspirace nejprve pro knihu a později pro film Ďábel nosí Pradu.

A mimochodem, v úvodu jsme psali, že pro manekýnky je Vogue meta nejvyšší. Víte, že do současnosti se ale na jeho titulce v americké verzi objevilo pouhých šest mužů?

Elle

Svůj původ má ve Francii. První číslo se ke čtenářkám dostalo v roce 1945. Jedná se o nejrozšířenější módní časopis, po celém světě vychází ve více než šedesáti zemích ve třiačtyřiceti verzích. Elle čte více než šedesát devět miliónů čtenářů. Tedy čtenářek, většina z nich jsou totiž ženy (asi 82 %), a to různého věku. A samozřejmě má i svou českou obdobu, která je na trhu už více než dvacet let.

Americké mutaci magazínu od roku 2000 šéfuje Roberta Myers. Za svou kariéru si také prošla několika periodiky a začínala v časopise Rolling Stone. A tahle dáma je rovněž absolventkou oboru politologie.

Harper’s Bazaar

Také se může pochlubit jedním nej. Tenhle časopis má na kontě zajímavé prvenství: Je vůbec nejdéle vydávaným módním magazínem. Počátek jeho historie se datuje až k roku 1867. Vychází také u nás, jeho šéfredaktorkou je spisovatelka Bára Nesvadbová.

Americké verzi Harper’s Bazaaru v současnosti vládne Glenda Bailey, která je na své pozici již od roku 2001. Předtím působila v jiném módním periodiku – byla šéfeditorkou v Marie Claire. Glenda studovala design na univerzitě v Kingstonu. A na svém kontě má také Řád britského impéria a Řád umění a literatury (což je francouzský řád, který uděluje ministr kultury).


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like