Co dáme na stěnu?

Dekorace dokážou  s bytem  hotové divy. Dokáží oživit byt, kde zatím ještě není mnoho nábytku, nebo kde už nábytek není právě nejnovější. Samozřejmě, je třeba jednat s velkým vkusem, protože jsou lidé, kteří se snaží ošuntělost a zanedbanost přehlušit lacinými kýči a umělými květinami a celkový výsledek je dost katastrofální.
malba majáku
Mezi nejčastější dekorace patří květiny, obrazy, bytový textil, dekorace z keramiky, skla, křišťálu apod.

Ke zlepšení atmosféry významnou měrou přispívají obrazy. Záleží na každém, jaký typ preferuje. Asi málokdo si v současné době může pořídit originální obraz. Dostupnější jsou pak grafiky a fotografie. Zcela běžně si do svých domácností pořizujeme reprodukce. Rozhodně to není nic proti ničemu.
malířské potřeby

Projevte kreativitu

Ale co třeba projevit v tomto ohledu trochu kreativity a aktivně se na výzdobě podílet? V dětském pokoji se zcela jistě budou dobře vyjímat dětské kresby, ilustrace a malby ve skleněných klipramech. Děti si dají zcela jistě více záležet, pokud budou vědět, že jejich tvorba bude zdobit stěny a navíc to bude pro ně i potvrzením jejich kvalit a sebevědomí.
obraz racků nad oceánem
Do rámů můžete vkládat rodinné fotografie a vyzdobit jimi obývací pokoj.
A co třeba zkusit vytvořit obraz? Pokud jste si vědomi toho, že umíte hezky kreslit, zvládnete jistě i obraz, pokud kreslit neumíte, můžete se pokusit o improvizaci například v duchu mandal či abstraktních obrazců, kdy můžete využívat různé materiály jako barevný písek, korálky, kuličky, kousky látek a ty lepit na obrazový rám. Samozřejmě malovaný podklad je základ.

Dnes jsou běžně dostupné a poměrně levné obrazové rámy, stejně tak i akrylové barvy. Tempery jsou totiž pro tyto účely nevhodné a olejové barvy jsou určeny skutečně pro odborníky.

Nejenže získáte zajímavou dekoraci do bytu, ale malba obrazů také velmi uklidňuje, což je důvod, proč existuje tolik amatérských malířů. Dokonce se jedná o terapeutickou metodu, které se říká arterapie, tedy léčba uměním.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like