Dekorace do dětského pokoje můžou být zábavou

Za chvíli je tady podzim, přijdou deštivé dny, kdy nebudeme moct s dětmi trávit tolik času venku. Co takhle je proto zabavit doma nějakou kreativní činností. Zkuste společně vyrobit dekorace do dětského pokoje. Jednak děti zabavíte, jednak pokoj krásně ozdobíte.
malba květin
Vyrobte si nástěnku. Pokud ji nemáte kde vyrobit, což by mohl být problém, dá se dnes koupit za levné peníze taková korková nástěnka. S dětmi ji potom pouze nazdobíte. Ať nakreslí obrázky na různá témata, které zde budete vystavovat. Tato činnost může být opakovatelná, vždy ji nazdobte podle aktuálního období, nechejte třeba měsíc a poté zase předělejte. Děti tak zabavíte několikrát. Blíží se začátek školního roku, což může být vaše první téma. Na podzim můžete venku nasbírat i listy, které naaranžujete okolo obrázků, v zimě ji vyzdobíte vánočně.  Stačí jen trošku fantazie a kreativity.
nástěnka a špendlíky
Pokreslete zeď.Ač se vám to může zdát jako nesmysl, vaše děti to jistě bude bavit a bude se jim to moc líbit. Najděte v pokoji volný kousek zdi. Vy nakreslete třeba jeden velký čtverec, do kterého vaše děti několikrát obtisknou svou dlaň v různých barvách. Nebo mohou dlaň obtisknout vždy jednou a vy ji potom obkreslíte čtvercem každou zvlášť. Když to trošku promyslíte, můžete mít pěkný obrazec.

Vystřihujte.Mají vaše děti rády dinosaury, hvězdy, ryby, zvířátka nebo něco podobného? Najděte si na internetu nějaké obrázky, nakreslete šablony, děti potom dostanou za úkol tyto šablony obkreslovat, vystřihovat, vybarvovat. Vy je potom pověsíte na šňůru a vytvoříte něco jako girlandu. Ty mohou být svislé, které zavěsíte na garnyž nebo vodorovné, které pověsíte do prostoru pokoje.
dekorace na oslavu
Modelujte.Kupte si modelářskou hmotu, a vyrábějte s dětmi různé tvary. Může se opět jednat o různá zvířátka, květiny, listy… Výrobky potom vypalte v troubě a nechejte je děti i pomalovat. Jakmile bude vše hotové, položte je na poličku nebo na parapet na výstavku.

Barvičky na sklo.Skvěle vaše děti zabaví a také protrénují jejich soustředění. Aby byl obrázek pěkný, je nutné být trpělivý. S barvičkami můžete nakoupit mnoho různých druhů šablon, takže vaše děti mohou nakreslit téměř cokoliv. Až obrázky uschnou, dejte je společně na okno.
Dekorací můžete vyrobit velkou spoustu. Stačí jen trošku fantazie, kreativity a chuti do práce. Užijete si s dětmi spoustu legrace, zabavíte je mnohdy i na delší dobu a ještě budete mít nádherný dětský pokojíček.
Zdroj fotek: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like