Feng shui na zahradě

Klid a harmonie v zahradě, která je vytvořena s pomocí čínského učení Feng Shui, je samotným balzámem pro duši již při pohledu na tuto zahradu. Takto vybudovaná zahrada nám bude přinášet potěšení a vnitřní klid v mysli. Staré tradiční čínské učení Feng Shui zahrnuje:
·         životní energii čchi
·         jing a jang jako protiklad
·         pět základních prvků
buddha hlava

Čínské učení Feng Shui určuje každému stromu, rostlině a kamenům na zahradě jejich správné místo. Právě toto důkladné rozmístění prvků na zahradě má svůj hluboký význam. Číňané ve svém prastarém učení vysvětlují, že obytný dům v zahradě představuje ženský princip jin a zahrada potom představuje mužský princip jang. Právě tento mužský princip jang v sobě obsahuje množství světla, barev a harmonie. Takto potom vzniká zahrada, která je otevřená, prostorná a s oblými liniemi.
kamenná lucerna

Všech pět prvků

Zahrada, která je vybudována podle učení Feng Shui disponuje také všemi pěti elementy a jejich energiemi.
·         Pokud ponecháme jeden ze záhonů na zahradě tak, jak je, bude na něm takto vynikat již samotná půda, která bude ztvárňovat prvek zemi. Pokud to z nějakého důvodu není na zahradě možné, můžeme namísto holého záhonku na zahradu umístit některé předměty, které jsou vyrobeny z hlíny, anebo je může nahradit žlutá či hnědá barva na zahradě. Mohou to být například květináče, rozličné sošky, nebo cihly.
·         Nesmíme zapomenout, že v zahradě, která je podle Feng Shui, je velice důležitým prvkem voda. Tento prvek nám na zahradě vytvoří kupříkladu jezírko, anebo jiný typ vodní nádrže. Jestliže máte zahrádku menších rozměrů, může jezírko na ní bohatě nahradit i takový květináč plný vody. Ještě lepší je však nějaký nepravidelný tvar, který zabraňuje negativním energiím v zahradě.
·         Prvek oheň je možné potom plně nahradit například různými domácími zvířaty, grilem, anebo svíčkami. Chybu neuděláme, ani když vysadíme na zahradě některé z dřevin, které kvetou červeně, nebo i oranžově.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like