Bez šály se neobejde žádný muž


Šála je jedním z těch pánských doplňků, který sluší takřka každému. Dokonale podtrhne i vytvoří váš osobní styl. Bezvadně se hodí k elegantnímu, společenskému i volnočasovému oblečení. Šála není jen estetická, ale plní také jakousi funkci. Zkuste spojit funkčnost a styl. Znáte základní tipy pro nošení šál? Základním parametrem výběru každé šály jsou její rozměry a materiál, ze které je vyrobena. Běžná pánská šála má rozměry zhruba 25×180 cm. Nejčastěji jsou šály vyráběny z vlny, kašmíru, bavlny, lnu, hedvábí nebo syntetických materiálů, nebo z kombinací více složek. Natkání materiálu je velmi důležité, objemné šály ze silných nití totiž vyžadují jednoduché uzly a většinou jsou méně praktické. Superlehké, průhledné nebo příliš vzdušné šály bez jakékoli konkrétní funkce do pánského šatníku rozhodně nepatří.

Pánské šály také nemívají dlouhé třásně, výjimkou jsou krátké třásně v barvě korespondující se šálou. Flitry, korálky, vyšívané motivy květin, ptáků by měly patřit pouze na šály dámské.
Na trhu jsou také šály unisex, popřípadě vyloženě pánské.

Jak vybrat a nosit pánskou šálu

Šála i uzel na ní vám musí být vždy pohodlné, délka a hrubost šály určují další možnosti použitelných uzlů.
Nepleťte si šálu s kravatou, nenoste ji příliš utaženou.
Vždy se řiďte zásadou, že funkce je vždy na prvním místě, styl až na druhém.

Jak nosit šálu

Volný způsob je ideální ke kabátu nebo saku s klopami do tvaru hlubokého V. Šálu si volně přehoďte kolem krku, neomotávejte ani jinak neuvazujte. Uzel shora nemá být příliš pevný kolem krku, plní spíše estetickou funkci.

Falešný uzel se hodí i pro kratší šály. Přehoďte si šálu kolem krku a na její delším konci volně uvažte obyčejný uzel. Druhý konec šály jím prostrčte a dostanete velice stylový vzhled.

Jednou dokola je klasický styl, při kterém obtočíte šálu jednou kolem krku. Dbejte na to, aby konce šály nebyly příliš asymetrické.
Dvakrát dokola spočívá v obtočení šály dvakrát kolem krku. Pro tento styl doporučujeme šálu dlouhou alespoň 180 cm.

Pro pařížský uzel (evropský) je důležité správně vyhodnotit materiál i délku, volné konce by neměly být příliš krátké a nesmí vyklouzávat ze smyčky. Přeložte šálu napůl, přehoďte kolem krku a volné konce prostrčte vzniklou smyčkou.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like