Financování rekonstrukce

Pokud byste se chtěli pustit do renovace svého bytu, domu nebo chaty a nemáte našetřeno dostatek finančních prostředků, můžete se obrátit na bankovní či nebankovní instituce.
K nejvyhledávanějším možnostem patří tyto:

1.      Spotřebitelský úvěr– Výhodou je, že nikoho nezajímá, na co peníze použijete, jedná se o neúčelovou banku. Nevýhodná je však výše úroku, která se pohybuje od 5,9% (máte-li štěstí a jste pro banku perspektivní) a výše.
starý domek
2.      Stavební spoření– Posledních pár let sice tento druh spoření prošel hodně změnami, které odradily lidi od jejich zakládání, ale z nedávných nařízení České Národní Banky (ČNB) se zdá, že se snaží vylepšit podmínky tohoto způsobu financování. Prostředky k rekonstrukci můžete získat, i když zrovna žádné stavební spoření nemáte, stačí si jej nově založit. Zažádáte o tzv. meziúvěr a můžete čerpat. Výhodou je, že nemusíte ručit nemovitostí, ale naopak musíte dokládat účty. Úroky se pohybuji okolo 4,9%.

3.      Hypotéka – I žádosti o hypotéku prošly velkými změnami. Bavíme-li se však o poskytnutí peněz na rekonstrukci, nebude získání prostředků takový problém, jako kdybyste se chystali koupit dům, či začít stavět. Nevýhodou je zaručení se nemovitostí. Velkým lákadlem je však nejnižší úrok, které se v průměru nachází na 2,04 procenta. Máte-li už jednu hypotéku, můžete požádat o navýšení stávající. Podmínky pro čerpání se liší u jednotlivých bank, ale obvykle musíte mít nově vypracovaný posudek od odhadce a je potřebné dokládat účty.
financování nemovitosti
4.      Nebankovní půjčky– kdybyste se z nějakého důvodu nemohli dostat k finančním prostředkům skrze bankovní instituce je možnost si půjčit od nebankovních společností. Úroky se pohybuji již nad 10% hranici a výše nabízených prostředků může byt značně limitující.

Nejlevnějším způsobem je a vždy bude z vlastních prostředků, nejlépe postupně, pomalu, z pravidelných příjmů domácnosti, pokud tedy nemáte naspořeno bokem. Nebo si půjčit od rodiny, ale ani to není jistotou, že se vše obejde bez potíží.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like