Nebuďte otroky svého bydlení

Co tím chtěl básník vlastně říci?
Mít vlastní byt či dům je jistě skvělou záležitostí. Je však nutné se vyvarovat uvažování o vlastním bydlení jakožto o něčem ultimátním, co nás k sobě bude přitahovat jako magnet až do té míry, že v podstatě nebudeme schopní ani ochotní takzvaně „vystrčit nos z baráku.“
solární panely na domě
Proto pokud uvažujete o přestěhování se do vlastního, nebo jestliže už tuto možnost naplno využíváte, zkuste si v bytě učinit pár změn proto, aby Vás pohodlí, kterého dnes nemáme nedostatek nelákalo jako droga a Vy jste se mohli rozvíjet nikoli pouze jako majitel nemovitosti, ale jako člověk.

1.       Zabarikádovávání
Ať už se jedná o stohy nábytku naskládaného vedle sebe podél všech zdí, kde je to je n možné, nebo
o pokládání koberců ode zdi ke zdi tak, že můžete v podstatě bez přestání luxovat až do aleluja, podobné tendence ve „zkrášlování“ vedou spíše než ke spokojenému bydlení k rozvoji tendence hordaření (sběru a skladování věcí, které člověk nepotřebuje a časem se mu doslova sypou na hlavu).

2.       Topení 365 dní v roce
V tomto ohledu můžeme vřele doporučit zkusit alespoň dvakrát v roce otočit umělohmotným regulátorem na Vašich radiátorech – tedy konkrétně v květnu směrem dolů a pak dle pociťované potřeby (ovšem nikoli dříve než v září) zase zpět. Nejenže Vám tento malý pohyb může ušetřit tisíce korun v nákladech na provoz vašeho bydlení, ale zároveň Vám dopřeje vychutnávat si proměny počasí a teploty vzduchu tak, jak je to během roku v přírodě přirozené.
Pokud Vám bude na začátku října již v panelákovém bytě chladno, pak vyrazte ven, na slábnoucí ale stále ještě hřejivé slunce, a uvidíte, jak moc to změní Váš pohled na život.
regulátor teploty
3.       Nákupy do domácnosti
Skutečně. Co vlastně doopravdy potřebujete k tomu, abyste doma byli schopní v klidu a bezpečí přežít. Kromě úvodního vybavení místností nábytkem a některými elektrospotřebiči jsou pak již skutečně nutné nákupy do bytu či domu sporadickou záležitostí. Takže, zapomeňte na neustále předělávání jedné místnosti za druhou a raději šetřete na věci, která Vám skutečně ušetří práce a zlepší životní úroveň. Například na solární panely.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like