I doma by měla mít kancelář vhodné vybaveníV současné době je velmi rozšířen a u spousty zaměstnanců oblíbený výkon práce z domova, tedy home office. Ne každý zaměstnavatel toto umožňuje, ale kdo má takovou možnost, pak je jistě rád. Z této výhody se však lehce může stát nevýhoda. Člověk, který denně do práce dochází mimo bydliště, dokáže zřetelně odlišit své pracovní a soukromé prostředí. Je u něj jasné, že když je v práci, musí samozřejmě pracovat.
zápisky z pc
Lidé, pracující z domu mohou mít tendenci k nižšímu pracovnímu výkonu, anebo se jim časem tato práce znelíbí, jelikož neoddělí dostatečně své soukromí a pracovní povinnosti. Spousta lidí, kteří pracují z domu tvrdí, že je pro ně důležité pohodlí, ovšem někteří, když mají dovolenou, musí nutně vycestovat pryč z domu, jelikož si i ve volném čase připadají jako v práci.
Situaci lze v obou případech řešit vhodně vybavenou kanceláří. V prvé řadě by to měl být prostor, který bude sloužit skutečně jen pro pracovní činnost. Kdo má rodinný dům a u něj například garáž, kde by se dala zrekonstruovat místnost pro účely kanceláře, pak je to možná to nejideálnější řešení. Oddělí se tím obytný a pracovní prostor. Kdo tuto možnost nemá, měl by mít alespoň svůj pokoj či kout, v němž bude vykonávat práci a více do něj nemusí vstoupit.
Co by měla správně vybavená kancelář obsahovat:
Možná to bude někomu připadat triviální, je to přeci jasné, stůl, židle, počítač… Ano, základní vybavení, ovšem při práci z domu se mnohdy uchylujeme k tomu, že se spokojíme s tím, co už dosloužilo, takže například kancelářská židle z dětského pokoje, nebo starý jídelní stůl a vyřazená knihovnička. Ani jedno není vhodné. Je potřeba si uvědomit, kolik času denně při práci strávíme. Židle by tedy měla být alfou a omegou pro ty, jež pracují za počítačem, měla by být kvalitní, pevná, polohovatelná, tvořit pevnou a správnou oporu pro namáhaná záda a hlavně pro svého uživatele musí být pohodlná.
dvě židle u stolu
Na výběr je spousta židlí různě ergonomicky a materiálově řešených, je potřeba si ji vyzkoušet a cítit se v ní dobře. Stůl a další nábytek by měl odpovídat požadavkům jednotlivce a typu práce, někdo potřebuje uložit vytištěné dokumenty, někomu stačí pouze počítač. Vhodné však je, aby veškerý nábytek spolu korespondoval, byl tedy jak praktický, tak efektní na pohled. Doplňky a ostatní věci je již možné řešit dle svého vkusu a potřeby. Je však důležité stále nezapomínat na to, že ač jsme doma, tak v práci, která nás baví a zejména živí, proto by se neměla stát neoblíbenou rutinou a nutností.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like