Dopřejte pohodlí i návštěvěPokud jste vlastníky většího domu či bytu, třeba přemýšlíte, jak naložit s nevyužívanými pokoji. Často dnes lidé žijí v rodinných domech, které byly původně stavěny jako vícegenerační, dnes již tento trend pominul a proto se stává, že se lidé těchto domů spíše zbavují. Ti, co si nedokáží představit, že by měli své obydlí opustit, je alespoň rekonstruují a upravují tak, aby bylo účelnější a nabídlo i něco navíc. Stává se, že tyto domy vlastní osoby, které již mají děti samostatné a jejichž rodiče, kteří dům spolu s nimi obývali, zemřeli. Jsou to lidé ještě často pracovně aktivní, ovšem také i prarodiče, takže se může hodit vytvořit zázemí například pro své vnuky. Nejde však jen o zmiňovanou skupinu obyvatel. Pokoj pro hosty se ve své podstatě hodí všem, a kdo má možnost jej zařídit, měl by to udělat.
ložnice s vybavením
Každému se občas stává, že přijede návštěva z daleka, rádi bychom s nimi strávili více času, ale je nám trapné je přemlouvat, aby zůstali a pronajali si pokoj například v hotelu. Spaní v domácnosti na rozkládacím gauči také není zrovna oblíbené, navíc, ne každý jej má. Každopádně, pokud se jedná o náhodné přespání na jednu noc, vždy se to dá nějak operativně řešit, chcete-li však návštěvu hostit několik dní, pak se samostatný pokoj určitě vyplatí.
ložnice s pohovkou
Jak tedy pokoj pro své návštěvy zařídit?
Určitě je důležité, aby se v něm hosté cítili příjemně a pohodlně, současně by měli mít své soukromí. Když už takový pokoj zařizujete, určitě by neměl být vybaven starým vyřazeným nábytkem. Je tedy důležité, aby byl současně stylově sladěn. Také je vhodné promyslet, komu bude převážně pokoj sloužit. Jistě dopředu víte, kdo k vám může na takovou návštěvu přijet a pokud je to rodina s malými dětmi, měl by být pokoj uzpůsoben potřebám jak dospělých, tak i dětí. Jelikož je účelem pokoje hlavně přespání návštěvy, nejdůležitější je postel. Nelze opomenout také vhodné skříně či komody na uskladnění šatů a dalších osobních věcí.
pokoj jako v hotelu
Následně je již na našem uvážení, co do pokoje dále dáte, zda jej vybavíte i televizí, nebo konferenčním stolkem a křeslem, zrcadlem a podobně. Volba barev a doplňků by také měla korespondovat s charakterem celého interiéru. Hosté by měli mít ve vaší domácnosti větší komfort, než v hotelu, ovšem ne, co se týká luxusního vybavení, ale v tom smyslu, že se zde budou cítit dobře právě, kvůli vaší přítomnosti. Čas tedy budou trávit převážně ve vaší společnosti a v pokoji by měli zejména spát a odpočívat.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like