Jak důkladně umýt koupelnu?Vánoce se kvapem blíží a s nimi přichází velký generální úklid. Koupelna a záchod jsou místnosti, u kterých je potřeba dbát na hygienickou čistotu. Měla by být voňavá, protože zapáchající koupelna odradí každou vaši návštěvu, která k vám o Vánocích uvítá. Zaměřte se tedy také na koupelnu a dodejte ji dokonalou čistotu a lesk. Předtím, než začnete uklízet, si připravte veškeré potřebné pomůcky – čisticí prostředky, vlhčené papírové ubrousky, hadřík, kartáček na zuby, mop. Pak můžete začít. 

rozprašovač

1) Uklízejte od vrchu. Stejně jako při každém úklidu, i zde se začíná uklízet od vrchu. V první řadě je tedy potřeba omést případné pavučiny, následně utřít prach ze skříněk, zvlášť pokud máte skříňky přeplněné voňavkami a podobnými věcmi. Pro utírání prachu jsou právě velice vhodné vlhčené ubrousky, pomocí kterých prach nejen setřete, ale nikde vám nevíří a budou skříňky krásně vonět. Rovněž je důležité umýt všechny serepetičky, které máte vystavené.

2) Během utírání prachu je vhodné nastříkat prostředek do všech odpadů a nechat zatím působit. Do toalety nalijte také čisticí prostředek, který zatím necháte působit.

3) Následně se zaměřte na umývání umyvadla, vany či sprchového koutu. Všechny tyto plochy je vhodné umýt houbičkou nebo hadříkem a vhodným čisticím prostředkem. Dejte si opravdu záležet a umyjte všechny záhyby. Právě zde se udržuje velká spousta bakterií. Pro špatně dostupná místa je vhodné použít starý zubní kartáček, s jehož pomocí vše dočistíte. Následně je vhodné všechny plochy utřít do sucha. Snažte se co nejvíc zamezovat udržování vody na těchto plochách, protože může dojít k tvorbě vodního kamene.

4) Umyjte kachličky.Na kachličky šplíchá voda ze sprchování i s umývání v umyvadle. Okolo ručníků či vypínačů jsou kachličky většinou upatlané. Proto je vhodné hadříkem a vhodným čisticím prostředkem jednou za čas tyto plochy umýt a vyleštit.

koupelna

5) Čistá toaleta je základ.Není nic horšího, než když k vám přijde návštěva a vy nemáte čistou toaletu. Dejte si na ni opravdu záležet. Umyjte prkýnko, opět si na špatně dostupných místech můžete pomoct kartáčkem na zuby, vydrhněte záchodovou místu s pomocí štětky a saponátu, který jste tam nalili již dříve. Jednou za čas je vhodné záchodovou mísu omýt také zvenku.

6) Podlaha až nakonec.Jakmile budete mít všechno umyté, vyčištěné a naleštěné, teprve potom se můžete vrhnout na mytí podlahy. V koupelně je spousta zákoutí, někdy jsou prostory obzvlášť malé, proto může být lepší, když vytřete podlahu na kolenou s pomocí hadry.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like