Jak kombinovat společenskou košili

Někdo nosí formální oděv denně, pro někoho je tato chvíle čistě výjimečnou záležitostí. Až však nastane den, kdy se rozhodnete obléci si oblek a kravatu, je dobré vědět, jak na to. V tomto článku vám uvedeme několik pravidel, jak vhodně kombinovat pánskou společenskou košili s oblekem a kravatou. Poradíme vám, jak se vyhnout překombinování barev a vzorů a jak dosáhnout korektního outfitu.

Pravidla pro kombinaci košile s dalším oblečením

Řiďte se základním pravidlem, vymýšlejte kombinaci vždy od největšího kusu oblečení k nejmenšímu. Nejprve tedy začněte od obleku, následně přizpůsobte košili do obleku a kravatu vybírejte jako poslední. Oblek položte na postel, do něj vložte košili a na ni kravatu.
Rozhodně nevolte stejný vzor na obleku, košili i kravatě. Trojkombinaci proužků či kostiček můžete snadno rozbít tím, že si vezmete jednobarevnou košili bez vzorů.

Stejně tak i opačná trojkombinace hladkého jednobarevného obleku, košile a stejnobarevné kravaty bude vypadat poměrně nudně. Jednobarevné sestavě můžete dodat na vzhledu výběrem kravaty ve výrazných tónech. Nejlepší kombinací je oblečení se vzorem s oblečením bez vzoru.
Celkového efektu dosáhnete i tehdy, pokud váš oblek, košile i kravata budou mít správný vyvážený poměr kontrastu a barev. Zvolíte-li k tmavě modrému obleku světle modrou košili, vyhněte se kravatě v ostrých pronikavých barvách, protože kontrast mezi tmavě modrým oblekem a světlemodrou košilí je dostatečně velký.
Rozhodnete-li se pro světle šedý oblek a světlemodrou košili, použijte výraznější kravatu třeba se širšími proužky a dominantními prvky barvy rudé nebo bordó.

K jemně kostičkovanému obleku zvolte jinak velké kostkování na košili nebo na kravatě. K obleku s jemným proužkováním zvolte kravatu s co nejvíce odlišným výrazným proužkem. Třetí část oblečení (pánská košile) by pak měla být jednobarevná bez vzorování.
K obleku se středně výrazným proužkováním volte spíše kravatu se středně velkou kostkou. U košile s výrazným proužkováním zvolte stejně výrazně kostičkované vzorování na kravatě.
Vyhněte se však kombinaci dvou různých malých vzorů.

Jak kombinovat více vzorů najednou?

Kombinace tří různých vzorů lze také sladit, ale nepokoušejte se riskovat, že “šlápnete vedle”, mnohem raději se této kombinaci vyhněte.
Naopak kombinace dvou stejných vzorů a jednoho odlišného může působit velmi vkusně. Dbejte na dodržení několika pravidel. I stejný vzor by měl být zároveň co nejvíce odlišný – oblek s jemným proužkováním a kravata se silně výrazným proužkem. Společenská košile, by pak měla mít takový vzor, který se svou velikostí skvěle přizpůsobí velikostí vzoru na dominantním kusu oblečení, v našem případě obleku.
Výsledná kombinace obleku s jemným proužkováním spolu s jemně kostičkovanou košilí a kravatou s výrazným proužkem bude vypadat velmi úchvatně, zejména tehdy, pokud se vám podaří perfektně sladit barvy, aby nebyly příliš kontrastní.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like