Jak na správnou péči o rty

Používání rtěnky

Mnohokrát jsme tu horovali za to, abyste se nebáli používat rtěnku a přesvědčovali jsme vás, že je rozhodně žhavým hitem. A bude jím jistě nejen v průběhu letošního roku. Abyste si ji mohla dopřát, potřebujete krásné rty a o ty se musíte patřičně starat. Jak? Poradíme vám.

Péče o rty v létě

V létě byste svoje rty měla rozhodně chránit mazáním. Pořiďte si tyčinku, která obsahuje UV filtr. Takové má ve své nabídce třeba populární značka Labello. I rty si totiž můžete nepříjemně a bolestivě spálit podobně jako zbytek kůže. Pokud už se vám to podaří, ošetřujte je stejným způsobem jako jiné spáleniny.

Nezapomínejte na zimu

Nezapomínejte je chránit před prudkým sluncem i v zimě, jste-li celý den na sjezdovce, ať se nedočkáte večer nepříjemného překvapení. Škodí jim však také mráz, vítr a suchý vzduch v místnostech, kde se v tomto období topí. Noste proto s sebou neustále balzám.

Dobrá rada

Naše rada: Podívejte se také na jeho složení. Možná si domů nesete jenom ovoněnou a obarvenou vazelínu. V tom případě ušetříte, pokud si ji koupíte rovnou. (Nejmenší balení o třiceti gramech seženete v lékárnách už na cenách cca kolem 35 Kč.) Vaše rty především chrání a je tak spíše prevencí před poškozením. Máte-li pocit, že tyčinka vám jemnou kůži na ústech ošetří, zvláční, vyživí a zacelí prasklinky, není tomu tak. Pokud už je máte poničené a potřebujete je uzdravit, dobrou službu vám prokáže hlavně bambucké máslo. To si můžete koupit buď samostatně, případně sáhnout po balzámu s jeho obsahem. Mezi další složky pak bude většinou patřit madlový olej, setkáte se i s kokosovým, přídavkem včelího vosku atd. A když už jsme u těch přírodních receptur, vyzkoušejte i med. Jednoduše naneste na rty, nechte několik minut působit (snažte se neochutnávat) a teprve pak ho můžete rovnou sníst.

Neolizovat!

Rty byste si v žádném případě neměla olizovat. Urychlujete tím totiž jejich dehydrataci. Zapomeňte také na zlozvyk, kdy si je okusujete. Víme, že je to složité, protože to děláte nevědomky, a to zejména tehdy, když jste nervózní.

Bacha na rtěnky

Některé rtěnky vám zvýrazní každou suchou šupinku, a to občas i takové, o nichž jste před nanesením barvy netušila, že je máte. Pomoci si od nich můžete speciálním peelingem koupeným v obchodě, případně i tím, který si vyrobíte sama. Stačí vám k tomu obyčejný cukr. Nebo si rty prostě jemně přejeďte zubním kartáčkem.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like