Každá barva se hodí

Také máte kuchyň natřenou na bílo? A co kuchyňská linka. Světlá, že? Odhaduji, že je bílá, šedá nebo krémová. Je to jasné. Když se v kuchyni krásně uklidí, působí to tu jako pravá oáza čistoty. Ale přeci jen, nechtělo by to sem tam nějakou tu barvu? Nějak ten pracovní a jídelní prostor oživit. Takhle je to spíše jako nemocniční vývařovna.
zelená kuchyň
1)      Je potřeba si nejprve položit otázku, jaká barva je nám nejvíce sympatická.
2)      A hned druhá otázka by měla znít – Bude se sem ta barva hodit?
Jestliže preferujete tmavou hnědou, asi to nebude to pravé ořechové.Ale máte-li rádi světle zelenou nebo žlutou, tak máte vyhráno. Ale ani vyznavači těch tmavých odstínů nemusejí házet flintu do žita. Stačí si vybrat nějaký protipól, který nám kuchyni oživí a máme vyhráno. Svou oblíbenou tmavou můžeme potom použít na všelijaké doplňky.

Krůček po krůčku

Barvy jsou v našem životě moc důležité. Dokonce bylo prokázáno, že ovlivňují i naši psychiku.
·        Modrá a zelená – jsou barvy, které naši psychiku uklidňují. Na druhou stranu ale také mohou vyvolávat pocit chladu.
·        Žlutá, červená a oranžová– vyvolávají v nás pocity radosti, štěstí a dobré nálady.
·        Růžová – povzbuzuje chuť k jídlu.
modré židle
Na každého ale různé barvy působí různě. Jestliže jsme trochu váhaví a nevrháme se do všeho po hlavě, asi si budeme chtít všechno nejprve pořádně rozvážit. Pokud jsme se rozhodli pro barvu, můžeme udělat první krok. Ne nijak radikální, spíše jen takový krůček. Koupíme si v naší oblíbené barvě ubrus a některé dekorační předměty. Jestliže se nám to bude líbit a ani za čas nepřestane, tak můžeme začít uvažovat o výraznější změně.
obytný interiér
o   Třeba výměna pracovní desky.
o   Nebo nátěr stěn.
Zajímavým řešením je nátěr jen té stěny, u které stojí jídelní stůl. Nebo té, ve které je okno. Taková řešení dodají Vašemu interiéru na osobitosti.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like