Jak nejlevněji sehnat brigádníky onlineMnoho mladých lidí si hledá brigádu na léto, jen na určité dny, střídá více brigádnických míst, nebo potřebují pracovat hodně, ale jen dočasně. S brigádníky to nikdy není lehké, neboť neustále cirkulují kvůli omezením, jako je škola, nebo nezletilost. Ve firmě se obvykle točí, ti už dobře zaučení odchází, místo nich přichází nezkušení a těm je potřeba věnovat čas. Vlastně aby zaměstnavatel nedělal nic jiného, než zajišťoval, že drobné práce a výpomoci, bude mít kdo vykonávat.
výměna informací
Inzerát jsou peníze
Ovšem ohledně brigádníků je háček – inzerát na jejich poptávku by mohl viset skoro nonstop. Dokud visí na dveřích podniku, není to problém, ovšem servery s nabídkami práce bývají placené a to může přijít firmu na pěkných pár tisíc měsíčně. Kde tedy hledat, aby vás sháňka po výpomoci finančně neruinovala?
Facebook má nekonečný dosah
Sociální sítě nesou velký potenciál ohledně nabídky a poptávky práce. Na rozdíl od newsletterů, které chodí jen zájemcům, na sociální síti je může inzerát dostat k mnohem většímu počtu příjemců, navíc pokud vyberete správnou skupinu, kam postovat, máte jistotu, že budou zájemci například jen z vašeho města, popřípadě oboru. Facebook má téměř každý mladý člověk bez ohledu na vzdělání – pokud nabízíte čistě manuální práce, může vaše nabídka doputovat ke spoustě dělníků, kteří by rádi na zkrácený úvazek zužitkovali své dovednosti.
nezávislý pracovník
Užší výběr
Druhou možností jsou specializované servery, které obvykle spravují spolky a organizace sdružující určité profese. Podívejte se po webu, jestli něco takového neexistuje ve vašem odvětví a pokud ano, zda náhodou nezveřejňuje zadarmo inzeráty. Tyto servery velmi často prolézají začínající pracovníci, studenti nebo absolventi, kteří potřebují přivýdělek nebo praxi. Vzhledem k tomu, že stěžejní úkoly spadají na osvědčené pracovníky firmy a brigádníci u úkolů fungují jen jako pomocná síla, nemusíte se bát svěřit tyto záležitosti začátečníkům. Naopak jim poskytnete cenné zkušenosti a možnost učit se, kterou v budoucím kariérním životě jistě ocení.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like