Jak poznat cukrovku – V těhotenství, u dětí, příznaky

Vzhledem k tomu, že diabetes typu 2 může vést k závažným zdravotním komplikacím, je důležité znát příznaky této nemoci, abyste ji odhalili v samém začátku a předešli významným zdravotním obtížím. V tomto článku se seznámíme s varovnými příznaky specifických problémů spojených s cukrovkou.

Varovné příznaky cukrovky

Někdy se cukrovka může vyvinout bez jakýchkoli předchozích příznaků. Ve skutečnosti téměř jedna třetina lidí, kteří mají cukrovku typu 2 ani nevědí, že ji mají. To je důvod, proč je důležité pravidelně navštěvovat svého lékaře, který může tuto chorobu odhalit. Mezi varovné příznaky cukrovky patří následující:

· Zvýšená žízeň.

· Zvýšený hlad (zejména po jídle).

· Sucho v ústech.

· Častější močení nebo infekce močových cest.

· Nevysvětlitelná ztráta hmotnosti (i když jíte a máte hlad).

· Bolesti hlavy.

· Rozmazané vidění.

· Pomalé hojení ran.

· Svědivá pokožka.

· Časté kvasinkové infekce.

· Změny na kůži (ztmavnutí kůže na krku, podpaží a slabinách).

· Slabost.

· Mravenčení rukou a nohou.

Pokud máte některá z předchozích příznaků, kontaktujte svého lékaře a nechte si od něj udělat test na cukrovku. Se správnou stravou, pravidelným cvičením a podle potřeby také s medikamenty můžete cukrovku zvládnout a žít aktivní, plnohodnotný život.

 

Těhotenská cukrovka

Někdy se těhotným ženám může stát, že v průběhu těhotenství se jim natolik zvýší hladina cukru v krvi, že to vede k těhotenské cukrovce. I ženy s těhotenskou cukrovkou mohou mít naštěstí zdravé dítě, je k tomu ale potřeba lékařská pomoc (vhodná strava, cvičení, popřípadě medikamenty). Po narození dítěte obvykle těhotenská cukrovka zmizí.

Cukrovka u dětí

Cukrovku mohou dostat děti, které trpí nadváhou nebo které mají cukrovku v rodinné anamnéze. Častěji mají cukrovku holčičky než chlapci. Léčba je stejná jako u dospělých, jen je přizpůsobena dětským požadavkům.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like