Jak poznat egoistu

Ničí vás vaše ego? Staví překážku vašemu milostnému životu? Egoismus je termín používaný k popisu někoho, kdo má silnou snahu posílit a udržovat příznivé názory na sebe. Egoisté jsou často zastíněni a pyšní a většina jejich rozhovorů se bude rozvíjet kolem jejich úspěchů. Egoismus nejen otravný pro lidi okolo, ale také škodlivý pro samotného egoistu. Prvním krokem, je zjistit o sobě pravdu. Zde je několik znaků, podle kterých poznáte egoistu.

1. Nízká sebeúcta

Egoista se cítí nejistě, ale snaží se to zakrýt tím, že se zdá být více sebejistý nebo kompetentní než skutečně je. Udržování perfektního obrazu může být vyčerpávající. Egoisté by si měli uvědomit, že ostatním lidem budou příjemnější, budou-li lidštější a omylní, jako oni.

2. Svět fantazie

Egoista stráví spoustu času nad tím, že přemýšlí o skvělých věcech, kterých v budoucnu dosáhne. Často se jedná o komplikované příběhy, které by měli zapůsobit na ostatní lidi. Ve svém srdci ale egoista ví, že mu tyto plány a příběhy budou pravděpodobně k ničemu. Egoisté taktéž vyprávějí každé příběhy tak, aby byly ještě působivější – lžou o věcech, aby byli zajímavější. Říkat velké příběhy je často způsob, jak skrýt to, co by jinak mohlo vypadat jako „malý“ život.

3. Pozornost

Egoista chce být centrem pozornosti ve všech situacích. Má problém s tím, když není v centru pozornosti, nebo se snaží vždy dělat něco proto, aby byl ve středu pozornosti.

4. Nadřazenost

Egoista má pocit, že je lepší, kompetentnější, atraktivnější, inteligentnější nebo lépe oblečený než ostatní lidé.

5. Sobeckost

Egoista má často problém přiznat, že také ostatní lidé mají své potřeby a pocity. Jsou zaměřeni tímto způsobem pouze sami na sebe. Věří, že mají nárok na vlastní cestu a ostatní lidé jsou zodpovědní za jejich štěstí.

6. Citlivost

Často velká, velkolepá fasáda je obličejem pro citlivou duši, která se nadšeně zajímá o názory ostatních lidí. Jakékoli vnímané odmítnutí, kritika nebo konkurence budou těžce přijímány.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like