Jak poznat teplotu u psa

Možná už jste slyšeli, že teplotu u svého psa můžete zjistit tím, že zkontrolujete jeho čumák – chladný a vlhký je dobrý, horký a suchý znamená horečku – ale není to tak jednoduché. Jedním z důvodů, proč může být obtížné detekovat horečky u psů, je, že jejich normální tělesná teplota, která je přirozeně vyšší než u lidí.

Co je teplota u psů?

Normální tělesná teplota pro psy je mezi 38 až 39 °C. To znamená, že teplota u psů je při jeho teplotě nad 39 °C. Slovo „horečka“ nebo „teplota“ se obvykle používá k popisu zvýšené tělesné teploty způsobené infekcí nebo zánětem. Pokud mají psi vysoké teploty, které jsou výsledkem horkých vnějších teplot nebo nadměrného výkonu ve vlhkých podmínkách, je tento stav označován jako hypertermie nebo tepelný mok. Když teplota dosáhne 41 °C, může dojít k závažným a smrtelným komplikacím.

Symptomy teploty u psa

• Letargie.

• Depresivní nálada.

• Chvění.

• Ztráta chuti k jídlu.

• Zvracení.

• Kašel.

• Výtok z čumáku.

Jak zjistit teplotu u psa?

Jediný přesný způsob, jak zjistit, zda váš pes má zvýšenou tělesnou teplotu, je, že zjistíte jeho rektální teplotu. Odborníci doporučují používat digitální teploměr speciálně určený pro rektální aplikaci u psů. Většina teploměrů určených pro použití v lidských uších nefunguje pro tento účel dobře.

Chcete-li měřit teplotu vašeho psa, nejprve naneste teploměr lubrikantem, jako je dětský olej. Dále jemně vložte teploměr asi 1 cm do konečníku psa a počkejte na výsledky. Většina teploměrů prodávaných za tímto účelem změří teplotu za méně než 60 sekund.

Příčiny teploty u psů

· Infekce. To může mít jakýkoli počet příčin, včetně bakteriálních, houbových a virových onemocnění. Infekce může být kdekoli v těle, jako jsou plíce (pneumonie), ledviny (pyelonefritida), mozek (encefalitida) nebo dokonce kůže. Některé infekce, jako jsou houbové nemoci, mohou současně postihnout několik oblastí těla.

Očkování. Horečka po 24 až 48 hodinách po očkování není neobvyklá a je výsledkem interakce mezi injekcí a imunitním systémem psa.

Toxiny. Při konzumaci látek, které jsou pro psy jedovaté, včetně makadamových oříšků a některých lidských antidepresiv, může dojít ke zvýšení tělesné teploty.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like