Pusťte si kus přírody do svého bytu

Ne každý si může dovolit mít velkou, vzrostlou zahradu a kochat se pohledem na udržovanou a nervy uklidňující zeleň. Například lidé žijící v bytech se často vydávají do přírody načerpat energii a odpočinout si. Jenže pak přijde podzim, zima a v přírodě oné uklidňující zelené barvy rapidně ubude.
Výborným řešením jak do interiéru, tak exteriéru mohou být vertikální zahrady. Jedná se o propracovaný systém kontejnerů, které jsou na sobě naskládány a tvoří tak, dle vašich přání a možností, celistvý panel, jež je následně osázen květinami, nebo jakýmikoliv jinými rostlinami.
stěna rostlin
Umístění takovéto zahrady je téměř bez omezení. Můžete jej mít v obývacím pokoji, na balkoně či terase, zvenku na zdi domu, nebo i ve své kanceláři či jiném libovolném prostoru.
Vertikální zahrady již nabízí řada zahradnických firem. Pokud si netroufáte osadit svůj kousek zeleně sami, můžete oslovit třeba bytového designera. Rostliny, substráty i vhodná hnojiva vám také pomohou odborníci v tomto oboru, dokoupit.
srdce z rostlin
Mezi výhody vertikálních zahrad patří zejména:
–          jejich efekt v bytě či jiném prostoru – jedná se o vkusný designový prvek, ale také o stále se měnící živý organismus, můžete vysázet rostliny neorganizovaně, nebo tak, že vám budou tvořit určitý obrazec
–          pozitivní účinek pro člověka – rostliny v bytech příjemně upravují klima, zvlhčují vzduch a pohlcují prach a škodlivé látky, pohled na zelenou barvu také evokuje člověku příjemné pocity, uklidňuje a byt celkově bude působit lepším, útulnějším dojmem
–          jednoduchá péče a údržba – po nainstalování konstrukce je péče o rostliny velmi jednoduchá, systém má propracované zavlažování, není tedy potřeba obávat se o své rostliny například při odjezdu na dovolenou
–          v případě instalace v exteriéru, tedy na zdi budovy, zajišťují také efektní tepelnou izolaci.
rostliny na budově
Vertikální zahrady přinesou do bytu příjemné klima, vlídnou a pohodovou atmosféru a hlavně něco nového, neokoukaného, co vám budou návštěvy jistě obdivovat a také závidět.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like