Jak se zbavit mastných vlasů?

Reklamy jako dobrý tahák

Každý den na vás doslova útočí spousty reklam, které vám předkládají docela zřetelný ideál „vlasové” krásy. Ty vaše mu ale neodpovídají ani zdaleka? Nezoufejte. Než si budete utíkat jedině pro paruku, přečtete si naše tipy. S mastnou hřívou se dá zatočit.

Vlasy samy vědí, kdy potřebují umýt

Mýt či nemýt? Samozřejmě mýt. Potřebujete si vlasy mýt každý den, nicméně věříte mýtu, že čím častěji je budete podrobovat lázni z vody a šamponu, tím více se vám budou mastit? Tak to vás uklidníme, ony jsou docela inteligentní. Samy si o frekvenci očisty řeknou. Věřte jim. Tuto proceduru opakujte klidně podle potřeby, tedy denně, je-li to nezbytné.

Správná péče je důležitá

Rozhodně nemusíte druhý den strávit s culíkem a maskovat hřívu pod kloboukem. O svoje vlasy byste však měla pečovat za pomoci šamponu, který je pro ně vhodný. Vyhněte se příliš agresivním přípravkům, které je odmastí. Zkusit můžete i třeba dětský šampon. Některé zdroje radí používat přípravky s kyselým pH a umýt si je hned dvakrát – jednou za účelem odstranění nečistot a podruhé pro působení složek v šamponu.

Nemusíte se důsledně vyhýbat ani maskám a kondicionérům, ač jejich přemíra vám uškodí. I mastná kštice si zaslouží péči. Aplikujte je však vždy výhradně do délek. U konečků by přípravky vaše vlasy mohly zbytečně zatížit.

Nejlépe vám s vytvořením objemu samozřejmě pomůže fén, ale neměla byste podrobování vlasů horkému vzduchu příliš přehánět.

Záleží i na jídle

Omezte také pokrmy, které obsahují příliš cukrů a tuků. Měla byste rovněž méně solit a pomoci vám může i snížená míra konzumace kořeněných potravin. Za správný jídelníček s dostatkem vitamínů B (obsahuje je například maso) vám poděkuje nejen vaše hříva. Neprospěje vám ani stres. Další příčinou mastné kštice mohou být prostě hormony.

Tip na konec

Tip! Vlasy si umýt opravdu nestíháte, ačkoli by to už potřebovaly? Mějte vždy v záloze suchý šampon. Hlavně brunetkám se bude hodit verze ve spreji. Jeho sypkou formu je třeba bedlivě vyčesat a mohl by vám zanechat na hlavě šedavý nádech. Ombre je sice in, ale v této verzi si ho přece jen asi nepořídíte.


Foto: Pixabay


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*