Jak vybrat postýlku v jednoduchém návodu

Výběr postýlky je pro novorozence velmi důležitý, a to z toho důvodu, že v ní stráví většinu dne. Je až neuvěřitelné, že dítě po narození dokáže spát 16 až 18 hodin denně. Každým měsícem se však doba spánku snižuje, to ale neznamená, že byste postýlce neměli věnovat dostatečné množství volného času. Jak vybrat postýlku? V první řadě byste měli dbát na její kvalitu, aby se vašemu dítěti dobře spalo.

Jak vybrat postýlku?

Díky tomu, že je dnešní trh široký, se u nás mohou objevovat postýlky, které se rozhodně nemohou řadit mezi bezpečné. Při výběru byste neměli dbát pouze na kvalitu, ale také na značku. Jde o to, aby výrobce byl ověřený a měl za sebou již nějakou tu pozitivní recenzi. Stále byste neměli zapomínat na to, že jde o produkt, ve kterém vaše dítě bude trávit 2/3 z celého dne.

Jaký materiál zvolit?

Nejčastěji doporučovaným materiálem je dřevěný masiv. Jde o výrobu z velmi pevného a tvrdého dřeva, takže se nemusíte bát, že by v ní dítě bylo v nebezpečí. Ve většině případu se tyto postýlky dědí od známých nebo rodiny. V případě, že nemáte možnost sáhnout po postýlce z dřevěného masivu, využijte například jiný typ postýlek. Tvrdým dřevem, ze kterého se taktéž dělají postýlky je například buk. Jde o konstrukci, která vydrží téměř vše. Kromě toho, že je buk velmi tvrdý, řadí se také do kategorie odolných materiálů. Postýlky jsou vyráběny ve velikostech 120×60 cm nebo 140×70 cm. Po jaké variantě sáhnete, už bude záležet čistě na vás.

Matrace je na prvním místě

Jak vybrat postýlku již víte, ale věděli jste, že bez kvalitní matrace je vám postýlka na nic? Pokud jste to doposud nevěděli, chtěli bychom vám na závěr sdělit, že výběr matrace je rozhodně na prvním místě. Uznejte sami, na co vám bude kvalitní postýlka, pokud byste v ní měli obyčejnou matraci? Pořád myslete na to, že šetříte své finanční prostředky na úkor svého dítěte. Dopřejte tedy svému novorozenci maximální komfort a dostatečně kvalitní spánek. Matrace do postýlky by neměla být příliš tenká, vybírejte tedy především podle hmatu. Podobně jako u postýlky se i při výběru matrace dívejte na samotného výrobce.


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*