Povinné pojištění a všechny druhy pojistek

Pro klidný a bezpečný život, je velmi důležité, mít správné druhy pojištění. Když se stane nehoda či jakékoliv druhy nepříjemností, úraz a podobně, jsme finančně kryti, proti nemalým nepříjemnostem. Jaké tedy druhy pojistek, existují?

pojištění auta, domu a rodiny
1.      Pojištění vozidel – zákonné a havarijní

2.      Pojištění životní a úrazové

3.      Pojištění cestovní

4.      Pojištění odpovědnosti za škody

5.      Pojištění domácností, bytů a domů

a mnohem více druhů pojištění, jaké nám bude vždy v nouzi pomáhat a chránit naše zdraví, majetek i celkově bezpečí.
výpočet pojištění

Kde si vybrat správně?

Existují pojišťovny, jaké vám nabízí druhy pojištění, od svých domovů, majetku až po vaše zdraví. V dnešní moderní době, je nejlepším i nejpohodlnějším výběrem, celkový výběr přes internet, kde dokonce smíme porovnat ceníky, celkové nabídky, výhody i nevýhody, co nám mohou přinést.

Pro naše bezpečí, nemusí být pojistka vždy drahá a náročná, ale je důležité, aby byla dobře zpracovaná a účelná v případě nehody, zranění a podobně.

Jaké druhy se vyplatí a jak proti úrazům na cestách?

Autonehoda, je velmi nepříjemná věc a ne vždy je způsobena námi, nepozorností anebo únavou. Jsou lidé, kteří si neváží silnic a pravidel na nich a stane se nám, že nás nabourají bez naší viny. Pokud chceme dobře chránit svoje zdraví a také majetek, což je v tomto případě automobil, je potřeba mít správné pojištění. Pro bezpečí na silnici, je ze zákona povinnost, mít zákonné pojištění, a pokud je libo si více pojistit automobil a zdraví, musíme mít i havarijní a úrazové pojištění.

Povinnost či nikoliv?

Každý majitel motorového vozidla musí být ze zákona pojištěn. Na rozdíl od zákonného pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla, které je povinné a vozidlo bez platné pojistky nesmí na silnici, je rozhodnutí o uzavření havarijního pojištění plně na libovůli majitele vozidla. V případě vzniklé škody pojišťovna vyplácí pojistné plnění (tj. náhradu škody) tomu, kdo si pojištění sjednal a kdo ho platí – v případě havarijního pojištění – nebo komu byla škoda způsobena v případě povinného ručení.

Proto nikdy nepodceňme naše zdraví, náhody i druhy nepříjemností, způsobené druhou osobou.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like