Když je rekonstrukce střechy nezbytná

Střecha je bez dohadů jedním z nejdůležitějších prvků domu. Zajišťuje krytí před nepříjemnými vlivy počasí (déšť, kroupy, sníh,…), má velký vliv na zateplení domu a zvenčí je také určitou vizitkou domu. V případě, že některý ze svých účelů neplní, je důležité okamžitě střechu opravit a nebo dokonce i rekonstruovat. Nezbytná rekonstrukce střechy se samozřejmě týká spíše funkčních, než vizuálních problémů.
stará střecha

Čím začít?

Pokud střecha neplní vše co má na sto procent, může nastat problém hned v několika různých faktorech, jako je krytina, izolace nebo trámoví. Rekonstrukci může provést buď jakákoli nezávislá firma zabývající se rekonstrukcí střech, která vám vypracuje detailní plán pro postup práce, nebo místní klempíř. Obojí má své pro i proti, např. lokální klempíř by měl vědět o podmínkách počasí, které hraje roli při opravě střechy a volbě střešní krytiny, celá práce se však odráží od jeho zkušeností. Firma je dražší, ale zase posoudí celý problém z více hledisek a může na práci povolat ty správné kvalifikované lidi. I tuto volbu je třeba před začátkem rekonstrukce promyslet.

Trámoví a izolace.

Během rekonstrukce je třeba zkontrolovat i stav trámoví podpírajícího střechu a izolaci střechy.
Izolace může být shnilá a porušená, v takovém případě je nutné vrstvu vyměnit za novou. V dnešní době se k izolační pěně přidává i difuzní fólie, což zvyšuje jejich životnost.
Krovy a trámoví může být nahnilé a napadené škůdci, i to je tedy třeba prověřit. Nedbalá kontrola trámoví může vést k opětovnému narušení funkčnosti střechy a bude vyžadovat opravu už třeba po pár letech.
nové tašky na střeše

Pozor na finance!

Před zahájením celého projektu je dobré nejprve ho projednat s odborníkem, který Vám pomůže odhadnout přibližnou částku za celou opravu. Pokud nemáte dostatek peněz na provedení opravy a situace si ji nevyžaduje, je lepší počkat ještě pár měsíců/let a došetřit odpovídající objem financí. Lepší je opravdu kvalitní, než-li levná oprava střechy.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like