Koupelnové topení



–          Všichni určitě známe klasické koupelnové žebříky. Nejčastěji se vyrábějí z ocelových trubek. Jsou vyráběny standardně i se středovým připojením. Můžete ho napojit jak na střed, tak ke kraji místnosti v koupelně. Vyráběny jsou v různých velikostních variacích a barvách. Mají vysoké tepelní výkony, zajistí maximální úsporu, teplota je regulovatelná, a údržba topení jednoduchá.
květina u vany
–          Další možností vytápění koupelny je tepelná dlažba. Nikde nepřekáží a je schovaná v podlaze. Navíc teplo, které proudí v koupelně od nohou je to nejpříjemnější. Jednoznačně pokud vylezete z vany nebo ze sprchy. Topné kabely se montují do podlahy koupelny před pokládkou dlažby. Pak už teplotu jen regulujete dotykovým digitálním termostatem, připevněným na stěně v koupelně. Do podlahy se instalují i topné rohože.

–          Elektrické topení neboli sušáky jsou také vhodnou volbou. Vyrobeny jsou z leštěné nerezy. Mají vysokou úsporu energie. Díky vytápění, kterému se říká suchá báze, zaručuje dlouhou životnost. Radiátor je pouze na elektřinu.

–          Topné panely a halogenová topidla. Topný panel po spuštění a po dosažení dostatečné povrchové teploty začne přímo ostávat elektromagnetickým vlněním osoby a povrchy ve svém okolí. Topné panely pracují na stejném principu jako slunce. Vydávají infračervené paprsky a mění je po dopadu na tepelnou energii. V koupelně Vám dodají okamžitý intenzivní pocit tepla bez nutnosti vyhřát celou místnost. Halogenová topidla fungují podobně. Měly by být používány s opatrností, protože vyzařují hodně štiplavého tepla.

–          Skleněné topné panely. Vyráběny jsou ze silného, tvrzeného skla o tloušťce 12mm, topného elementu, omezovacího termostatu a přívodního kabelu. Hodí se do moderních interiérů s vysokými nároky na estetiku. Jsou k dostání v různých barvách.
ploché radiátory
–          Nedoporučují se používat infra topné zářiče o teplotě 2200 stupňů. Vylučují až příliš vysoké, doslova spalující teplo. Mají sice rychlý nástup teploty, ale jejich využití je okrajové. Lepší jsou zářiče o teplotě 300-350 stupňů, které už vydávají příjemné teplo. Teplo vytvoří za 3-4 minuty. Provozovány jsou na časový spínač. Poskytují okamžitý tepelní komfort a instalujete si je sami.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like