Vybíráme postel do dětského pokojeKdyž se narodí miminko, zpočátku spinká v malé dětské postýlce společně s rodiči v ložnici. Tato postýlka děťátku pohodlně vydrží přibližně do 1,5 roku – 2 let. Poté je vhodné koupit dítěti klasickou dětskou postel. Jak se ovšem ve všech těch nabídkách tohoto kousku nábytku určeného do dětského pokoje zorientovat? Především si musíte ujasnit, jaký rozměr postele pořídit, protože i v tomto je nabídka na trhu velice různorodá.
pokoj pro chlapce
Ideální rozměr je 200 x 90 cm. Možná vám bude takto dlouhá postel připadat pro vaše malé děťátko zbytečné, ale opak může být pravdou. Výhodou je, že taková postel pak vydrží dítěti dlouhé roky a bude v ní mít více místa a pohodlí, protože děti často během spánku v posteli dost „cestují“. Při vybírání vhodných rozměrů dětské postele musíte brát v potaz také to, zda si bude k dítěti do postele lehat i některý z rodičů například při uspávání nebo v době nemoci. Pak je tento větší rozměr postele samozřejmostí. Rodič si tak může při usínání dítěte k němu pohodlně lehnout a nemusí sedět u postele, pokud dítě vyžaduje při usínání přítomnost rodiče.
Pro větší bezpečnost
V tomto věku se může stát, že dítě z postele spadne, proto je dobré pořídit postel s bezpečnostní zábranou, která zabrání pádu. Pro jistotu ještě můžete na podlahu kolem postele dát pěnové puzzle a zmírnit tak případný pád.
přichystaná dětská postýlka
Nezapomeňte také na správný výběr matrace
Celkový vzhled postele doplňuje vhodné povlečení, které by mělo být barevné, s pohádkovými postavičkami nebo oblíbenými motivy, aby dítě zaujalo a dobře se mu usínalo. Dětská postel bude sloužit vašemu dítěti každý den po dlouhou dobu, je proto potřeba vybírat ji obezřetně s ohledem na kvalitu, to samé se týká i matrace. Jedině tak zajistíte vašemu dítěti kvalitní a pohodlný spánek, který je důležitý pro jeho zdravý vývoj a růst.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like