Kouzlete se starým nádobím

Jestli vám přebývá nějaký starý jídelní servis, protože jste si pořídili nový, a nevíte si rady, co se starými talíři, miskami, podšálky, hrnky a šálky a dalším porcelánovým, nebo keramickým nádobím, je naprostá škoda, abyste je jen tak nekompromisně vyhazovali do koše, nebo na smetiště.  Proč tyto staré, ale vysloužilé skvosty z porcelánu prostě ještě nevyužít jako další, originální dekorace do vašeho interiéru.

talíř

Kouzla s porcelánem

Pokud je vám líto takovýto starý porcelán vyhodit, dá se ještě mnohonásobně využít. Pokud jste kreativní a máte fantazie na rozdávání, můžete si vytvořit úchvatné dekorace.
Jako zázrak vypadají dekorační prvky s porcelánovou mozaikou.
Tady nejefektivněji využijete střepy ze starých porcelánových kousků, když se vám něco rozbije. Anebo pokud vám není porcelánového nádobí líto, jej rozbijte, či rozřežte na malé kousky. Tyto střepy vám poslouží jako základní stavební materiál. Porcelánové střepy přinášejí nejenom štěstí. Mozaiku ze střepů je možné vytvořit naprosto na čemkoliv:

?  na stolku
?  na nízké skříňce
?  na stěně,
?  okolo krbu
?  na jiném porcelánovém nádobí
?  na stojanu na cukroví

Jestli máte nadpočet šálků a malinkých talířků, zkuste z tohoto drobného nádobí stvořit stolní lampu.
Nejprve provrtejte doprostřed porcelánu maličký otvor a naskládejte je na sebe podle vaší fantazie. Potom do nich zasuňte stolní lampu a uvidíte, že vás výsledek ohromí.

misky

Podobně jako stolní lampa se dá z drobného porcelánu vytvořit iparádní lustr.
Malé šálky, hrníčky, nebo menší čajové konvičky opět provrtejte a nasaďte na lustr. Podle vaší fantazie můžete zvolit k tvorbě jak jednoduchý lustr, tak i lustr složitější, několikaramenný.

Nadpočet starých talířů se dá využít k výrobě stojanu na cukroví.
Vezměte tři talíře, každý jiné velikosti a dva šálky.  Nejprve položte největší talíř, na něj postavte šálek, který bude dnem vzhůru. Na šálek přilepte talíř střední velikosti a znovu talíře proložte obráceným šálkem. Na vršek nakonec položte talířek nejmenší.
Zdroj fotek: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like