Krupobití svépomocí

Od té doby, co fungují pojišťovny, objevil se jeden fenomén. Tím je snaha pojišťovnu nějakým způsobem obalamutit a přijít tak výhodně k zisku. Někdy to dělají lidé, kteří se dostali do nelehké a těžko řešitelné životní situace. Tou jsou většinou dluhy. Někdy ale prostě jen chtějí získat bezpracně finance.
–         Pojistný podvod se trestá jako každá jiná krádež.
–         Jeho aktér může za své nečestné jednání dostat až deset let nepodmíněně.
Pojistného podvodu se dopustí ten klient, který při sjednávání pojistné smlouvy nebo při uplatnění nároku na její plnění uvede záměrně nepravdivé údaje, nebo podstatné údaje naopak zamlčí.
ohořelý dům

Někdy jsou pojistné události docela kuriózní

Za pojistný podvod se považuje nejen to, že si člověk škodu způsobí záměrně sám, ale i to, že nechá věc pojistit už poškozenou. Pojišťovny každoročně řeší pojistné podvody, za které jsou odsouzené stovky lidí. Ti nejzoufalejší dokonce neváhají (možná váhají, ale jen dočasně) založit na vlastní nemovitosti požár nebo simulovat škody, které měly způsobit přírodní živly – krupobití nebo třeba vichřice a povodeň. Výjimkou nejsou ani ukradené či zničené „originály“ uměleckých děl. Někdy se na pojišťovnu obracejí lidé, kteří nejsou podvodníky, ale jen nešiky. Prostě způsobí někomu neúmyslně škodu a majitel pochopitelně požaduje náhradu. Mnohdy pojišťovny řeší opravdu kuriózní případy.
pachatel v poutech
·         Jedním z nich je i případ ženy, která přišla jednat ohledně pronájmu bytu. Přemohla ji zvědavost a chtěla nahlédnout, co to roste v tom květináči na poličce. Natáhla se, zavrávorala a vzala s sebou květinu, poličku i televizor, který stál pod ní. Odnesla to i podlaha.
Pokud patříte mezi takové „šikuly“, určitě by bylo dobré uvažovat o pojištění odpovědnosti. Lidově se nazývá „pojištění na blbost“. Myslím, že je to v některých případech docela trefné.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like