Líčení nikdy nebylo tak trendy


Líčíte se přibližně od střední školy pořád stejně? Je čas do svého šminkového arzenálu vpustit svěží vítr. Zahoďte černou tužku na oči, linka na spodním víčku stejně nesluší prakticky nikomu. Co máte v tom případě nosit? Časopis Harper’s Bazaar už to ví. Přinášíme vám inspiraci pro letošní jarní líčení.

1. rudá rtěnka

Ač je to nestárnoucí klasika, letos se pro ni nadchli také svorně všichni návrháři. Odstín je přirovnáván ke Sněhurčině jablku. Jestli budete nosit rtěnku se saténovým finishem (jako si ji oblíbili u Dolce&Gabbana) nebo dlouhodržící matnou verzi (kterou si zamilovala značka DKNY) závisí na vaší volbě. Důležitá je především absolutní preciznosti při nanášení.

2. modrá na očích

Máte pocit lehkého déj? vu? Modrá se v rámci líčení rozhodně nevrací ve své osmdesátkové podobě nevystínovaných oblouků až k obočí. Můžete trošku vylepšit klasické kouřovky a jednoduše je vytvořit v modré nebo zvolit prostě oční linku v téhle barvě. Jak je vám libo. Rovněž v odstínech se omezovat nemusíte, nosit se bude zářivá azurová i distingvovaná královská modrá.

3. nachytejte bronz

Návrháři trochu předbíhají, takže vytáhněte ze své líčící výbavy bronzer už teď. Proč s ním čekat až na léto? Dodá vaší tváři spolu s rozjasňovačem přirozenou dávku lesku (nebojte se, že byste snad vypadala jako v pubertě), díky které budete působit vyspale, odpočatě a svěže. Své o tom ví Tommy Hilfiger nebo Michael Kors.

4. výrazné řasy

Řasenka se ocitla v posledních několika sezónách tak trochu v nelibosti přehlídkových mol. Má ji jednoduše každá z nás a pro mnoho žen je nepostradatelná. Kdybychom si měly nechat jen jedno líčidlo, často bychom sáhly právě po ní. Tak řasenka se s velkou parádou vrátila na scénu letos. A to rovnou v různých barvách, třeba v modré nebo v podobě extrémně dlouhých řas.

5. tmavé rty

Červená je klasika. Rudá je nápadná. Letos však jdou návrháři dál: Hitem jsou tmavé rty, švestkové odstíny, čokoládová, temná vínová s dotekem hnědé. Nemůžete se rozhodnout pro jednu barvu? Vymalujte si rovnou ombre rty, tak jako své modelky poslala na přehlídku americká návrhářka Anna Sui.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like