Levně i v centru města


Pokud chcete být úspěšní, měli byste si najít kancelář v centru města. Můžete mít luxusní kancelář v prvorepublikové vile, ale bude Vám to celkem k ničemu, pokud se vila nachází na periferii města.
No jo, řeknete si možná, ale pronájem kanceláře v centru města, to je přece nesmírně nákladná záležitost.

Může být. Jsou určité adresy, kde pronájem jedno metru čtverečního může skutečně dosahovat astronomické výše. Jedná se obvykle o luxusní kanceláře v moderních luxusních budovách. Ale i potenciální zákazníci vědí, že pronajmout si komerční prostory zde, je především snobská záležitost.

Možná Vás to překvapí, ale v centru lze nalézt vyloženě levné kanceláře. Nenacházejí se na těch nejznámějších ulicích, ale přesto jsou v samotném centru města a proto velmi snadno dostupné a také snadno dohledatelné.
Jedná se často o kanceláře v prostorách bývalých bytů, které jsou přestavěny na komerční prostory. Jsou firmy, které si pronajmou celou takovou bývalou bytovou jednotku. Nicméně celá řada drobnějších podnikatelů jako například účetních, advokátů, grafiků či finančních poradců, se spokojí s podstatně menšími prostory, a proto v takovém bývalém prostorném bytě může sídlit hned několik firem najednou. Může to být velmi podnětné, protože klientela souseda tak dostává echo, že ve vedlejší kanceláři nabízejí ty či ony služby.
 

Nepodceňujte určitá rizika

Přesto byste si měli dát na určité věci pozor.

  • Kanceláře v centru města ve starých bytových jednotkách jsou sice levné, luxusní a reprezentativní, ale často se nacházejí v domech bez výtahu, což může mnohé odradit. Proto se zajímejte jen o nižší patra, jinak riskujete, že k Vám zákazníci nedojdou, protože budou mít problém to udýchat.
  • Zajímejte se o sousedy. Spousta podvodníků se skrývá pod rádobyvznešenými názvy. Někdy firma se špatnou pověstí, která sídlí ve Vaší blízkosti, může výrazně uškodit i Vám.
  • I když Vás zajímá nízká cena, nejděte za každou cenu po té nejnižší nabídce. Může to být velmi podezřelé.
  • Rovněž nepodceňujte prostředí. Pokud seženete superlevnou kancelář, která působí jako unimobuňka, asi Vám to příliš neprospěje.

Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like