Pánský sportovní dres


Jsou vůbec takové pánské sportovní dresy k něčemu? No samozřejmě, že ano! Účelem takového sportovního dresu je snadné rozlišení hráčů ať už jednoho či druhého družstva. Pokud se jedná o klubový dres, nesmí na něm nikdy chybět barva pro klub typická a také by měl být dres potištěn. Potisk pak většinou určuje číslo hráče, jeho jméno, jméno nebo znak klubu a také ho často zdobí sponzoři a reklamy.

První myšlenkou při vývoji sportovních dresů byla jednoduchost a zároveň výraznost dresů. Jedná-li se o mezistátní reprezentační pánské sportovní dresy, bývá na něm více než často státní symbol, ať už jde o vlajku nebo státní znak. Pokud sledujete utkání v televizi, měli byste bezpečně rozpoznat, jakému týmu vlastně fandíte a jakému ne. K tomu slouží různé barvy dresů na dostatečné rozpoznání. Při vzájemném střetnutí pak na sobě jeden tým má dres světlých barev a druhý tým barev tmavších.

V 60. Letech domácí hokejisté v NHL nastupovali v tmavých dresech a hosté v dresech bílých. Kolem roku 1970 však nastal zvrat v podobě obrácení pravidla, tedy domácí v bílých barvách a hosté v tmavých, který vydržel až do roku 2003. Od roku 2004 se NHL vrátil zpět ke starému pravidlu, ale s tím rozdílem, že přibyly ještě třetí dresy a historické napodobeniny.

Pokud se budeme bavit o prodeji dresů, pak je potřebné zmínit, že takový dres prodaný fanouškům je velice důležitým příjmem v hospodaření klubů. Využívá se především ve fotbale a hokeji. Největšími prodejci sportovních fotbalových dresů jsou jednoznačně Španělé, konkrétně Real Madrid, těsně v závěsu na druhém místě jsou Angličani, a to tým Manchester United FC a třetí příčku obsadili opět Španělé, ale tentokrát fotbalový klub Barcelona.

Pokud také toužíte po tom si koupit kvalitní sportovní dresy, aby si vás už nikdy fanoušci nepletli s ostatními týmy, pak neváhejte a ještě dnes si objednejte kvalitní dresy.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like