Louboutin – luxusní dámská obuv

Boty jako boty, říkáte si možná. Ne tak docela. Některé obutí prostě nepřehlédnete. Určitě i vy jste si měla možnost někde všimnout těch s charakteristicky rudou podrážkou. Je opředena dokonce legendou, prý vznikla tak, že návrhář zaregistroval, kterak si jeho kolegyně lakuje nehty lakem právě takové barvy, což mu vnuklo nápad, jak dodat svým modelům patřičný drajv. Kdyby vás zajímalo, která červená je to úplně přesně, odvoláme se na americkou firmu Pantone, o které už tu byla řeč. Podle jejich označení se konkrétně jedná o barvu 18-1663 TPX.

Tyhle lodičky mají také vražedně vysoký jehlový podpatek. Jeho účelem je působit sexy a prodlužovat ženské nohy. Legendární louboutinky hrdě nesou jméno svého autora – francouzského návrháře Christiana Louboutina. Kořeny má však, ač rodilý Pařížan, egyptské, neboť jeho biologický otec pochází právě odsud.

Svou dráhu začal v zákulisí kabaretů. Vzdělání v oblasti kresby se mu dostalo na Académie d’Art Roederer. Následně začal vytvářet skicy bot na vysokých podpatcích. Louboutin svými modely provokuje dodnes, jsou zcela nepřehlédnutelné. Často jsou při jejich výrobě také použity různé ozdobné prvky. Svoje první zaměstnání následně získal u designéra Charlese Jourdana. Učil se také v ateliéru Rogera Viviera.

Dámské boty navrhoval pro značky jako Chanel nebo Yves Saint Lauren. Jeho lodičky si zamilovala řada slavných žen, například Madonna, Jennifer Lopez nebo Gwyneth Paltrow. V soukromí je často nosí Sarah Jessica Parker. Jako seriálová Carrie sice v kultovním Sexu ve městě obouvala především boty od jiného slavného tvůrce – Manola Blahnika. (Pro zajímavost s ním populární herečka také spolupracovala při navrhování vlastní kolekce.)

Údajně nejvíce proslulých louboutinek má ale doma spisovatelka Danielle Steel. A boty nejsou tím jediným, co si můžete pořídit. Alespoň v případě, že nemáte příliš omezený rozpočet. Návrhář se věnuje v poslední době také kabelkám. Například aktuální kolekce jménem Paloma nese jeho nezaměnitelný rukopis, neboť na jednotlivých modelech byla použita také typická červená.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like