Modelky, které to mají v hlavě srovnané


Krásná a chytrá. No, to je opravdu vražedná kombinace, že? Která z nás by taková nechtěla být. Světem kolují tak trošku zlomyslné pomluvy, že krásná tvářička je automaticky poukázka na ne příliš vysoké IQ. Které modelky dokazují, že to není pravda a příroda jim krom pěkného zevnějšku nadělila také bystrý mozek? Sledujte.

Cindy Crawford

Jedna z éry supermodelek, která vládla molům v osmdesátých letech. Na vysoké škole se, pravda, příliš neohřála, jelikož kvůli kariéře nestačila dostudovat ani první semestr. Ale věděli jste, že tahle kráska nastoupila původně ke studiu chemického inženýrství na Northwestern University? Těžko říct, jestli je škoda, že tahle půvabná dáma dala přednost modelingu, byla by skutečně krásnou inženýrkou.

Christy Turlington

Získala bakalářský titul na oboru komparativní religionistiky a východních filosofií na New York University. Ten jí ale nestačil, jakmile pověsila modelkovskou kariéru tak trochu na hřebík, vrhla se na studium znovu. Tentokrát na Columbia University Mailman School of Public Health. O svou budoucnost a uplatnění se Christy nemusí očividně bát ani tehdy, když už nedobývá přehlídková mola.

Gemma Ward

Půvabná blondýnka původem z Austrálie nastartovala hvězdnou kariéru brzy a zároveň se stala nejmladší modelkou, která se objevila na titulce americké mutace Vogue. To ji ovšem nijak nebrzdí v tom, aby rozvíjela svou inteligenci. Její studium na Yale jsou spíše nepotvrzené fámy. V rodném Perthu se jí dostalo vzdělání na Presbyterian Ladies’ College.

Tyra Banks

Tahle modelka je zatraceně krásná a taky zatraceně úspěšná. Časopis Time ji zařadit do žebříčku těch absolutně nejvlivnějších osob. A rovněž úspěšně absolvovala Harvard Business School. I když se jedná spíše o něco, co bychom mohli připodobnit k vystudování jakéhosi kursu, modelka tedy nedokončila prestižní MBA program, jak se občas mylně uvádí.

Lily Cole

Anglická supermodelka, kterou návrháři pro její netradičně krásnou tvář milují. Původně se věnovala sociologii a politologii na proslulé univerzitě v Cambridge. Studia však musela dvakrát přerušit kvůli kariéře. Nakonec se Lily vrhla na úplně jiný obor: Začala studovat dějiny umění. U tohoto odvětví už půvabná modelka zůstala a úspěšně absolvovala. Takže až ji modeling omrzí, stane se z ní půvabná historička?


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like