Umíte hovořit s nadřízenými o výšce platu?


Každá společnost, která si chce udržet spokojené zaměstnance, většinou k běžnému platu nabízí pár dalších benefitů. Než vůbec pracovní smlouvu s nějakou firmou podepíšete, měli byste se o tyto benefity intenzivněji zajímat, abyste pak pod vidinou dobrého platu, nepřišli o další možné zaměstnanecké výhody. V některých firmách totiž tyto benefity mohou dosahovat až 40 ? celkové odměny, a to jistě není zanedbatelná částka!
muž s kravatou
Co patří mezi nejčastější zaměstnanecké výhody?
Dejte si pozor, abyste nebyli zahlceni informacemi o těchto výhodách, a pak nepodepsali nevýhodnou smlouvu, i to se totiž může stát. Vůbec nejoblíbenějším benefitem je dovolená, resp. její délka, některé firmy nabízejí týden dovolené navíc. Zajímejte se o další informace, jestli si budete muset například dovolenou vybírat podle přání zaměstnavatele. Dále Vám budou možná nabídnuty příspěvky na penzijní pojištění, zdravotní či životní pojištění.
Umíte se tzv. dobře prodat?
Pokud chcete získat lukrativní zaměstnání, není úplně nejlepší, když se pří nabídce ne příliš vysokého platu a téměř žádných benefitů, budete tvářit nadšeně. Je jasné, že chcete vyvolat dojem, že se do práce těšíte a jste připraveni pracovat s plným nasazením, ale pokud se spokojíte s málem, pravděpodobně Vás v nejbližší době případné zvýšení platu či zisk dalších výhod nečeká. Váš zaměstnavatel se Vás pravděpodobně zeptá, jaké ohodnocení byste si představovali.
eura a karta
Začnete-li příliš nízko, pravděpodobně uškodíte nejvíc sami sobě. Firma bude totiž jedině ráda, že ušetří. Chcete-li žádat o zvýšení platu, nemá smysl hrát na city a vyprávět o své tísnivé finanční situaci, zaměřte se na dosud odvedenou práci, na to co jste dosud dobrého pro společnost vykonali. Ke zvýšení platu se musíte zkrátka propracovat, většinou nestačí jen odvádět dobře svou práci, ale také projevit nějakou vlastní iniciativu navíc. Pak se pro firmu stanete nepostradatelným a Vaši žádosti bude spíše vyhověno. Můžete-li své výkony dobře vyjádřit pomocí statistických tabulek, udělejte to.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like