Nebojte se kombinace nového se starým


Došli vám finance na rekonstrukci bytu nebo domu a vy nevíte, co se starým nábytkem, nebo je vám líto vyhodit starožitnost po prarodičích? Na první pohled se vám může zdát, že co je staré, není hezké, ale opak je pravdou. Chce to jen správně kombinovat.
staré lustry

Dřevo ke dřevu

Starší věci jsou často vyrobeny ze dřeva. Pokud se jedná o něco, co nemůžete jen tak natřít, jako například hodiny po dědečkovi, dejte je do místnosti, kam se vám budou hodit i jiné doplňky ve stejném nebo podobném odstínu a materiálu.
Moc hezky bude vypadat byt laděn do bílých a pastelových barev, kde budou židle a hodiny z tmavého dřeva. Oživí to před tím relativně nudnou místnost a dodá nádech historie. Uvidíte, že si hodin všimne víc lidí, ale rozhodně uslyšíte jen samou chválu. Navíc je to dobrý zdroj ke konverzaci.

Nerekonstruujte, renovujte

Spoustu starých zástaveb nabízí spolu s koupí mnoho zajímavých věcí vhodných k renovaci. Ať už to jsou židle, skříňky nebo celá kuchyňská linka, je dobré toho využít. Ušetříte a svůj interiér zosobníte mnohem víc než novými věcmi.

Jak renovovat starou židli

1. Židli omyjte
Základem je židli pečlivě omýt, aby na ní nezůstal prach ani mastnota. Poté ji nechte několik dní uschnout, nejlépe na sluníčku.
2. Původní barvu oloupejte
Na tento krok budete potřebovat trpělivost a správnou špachtli. Až se do loupání dostanete, půjde vám to raz, dva.
3. Bruste do hladka
Brusným papírem se zbavíte zbytků barvy a čisté dřevo uhladíte, aby nikde netrčely třísky.
4. Lakujte a natírejte
Nyní je jen na vás, jak chcete, aby židle vypadala. Pokud chcete dosáhnout přírodního výsledku, tak židli jen nalakujte, aby byla vidět struktura dřeva. Nebo jí můžete natřít. Do barvy i laku přidejte impregnaci, aby židli nenapadl červotoč či jiný škůdce.
malá okna
Tento typ renovace se dá použít i na jiný nábytek. Fantazii a šikovnosti se meze nekladou. Stačí dobrý nápad a váš interiér můžete krásně oživit bez velkých finančních výdajů.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like