Strašák nemovitostí – skryté vady


Není nic horšího, než skrytá vada. Z nemovitosti jste nadšeni, ale divné je, že se zájemci buď příliš nehrnou, nebo hrnou, ale nikdo ji ještě nekoupil. Mělo by vám být jasné, že možná není něco v pořádku. Samozřejmě je možné, že jste měli štěstí a prostě jste jako první projevili o nemovitost zájem, anebo také ne a v tom případě je třeba konat.
stejná okna

Prohlídka od inspekce

Vám se nemovitost líbí, neshledali jste na ní žádné závady, které by vám vadili a teď je řada na odbornících – inspektorech. Nejčastější problémy jsou shledávány:
mech na střeše

I.                   Spousta problémů se týká oken. Netěsní, nemají dostatečnou izolaci, zatéká jimi do domu. Dokonale okno prověří speciální kamera, která vyhodnotí úniky tepla.

II.                Podlahy. Tady je další z nejčastějších problémů. Většinou jejich vadu nezjistíte na první pohled, ale když postavíte nábytek ke zdi, může se vám klidně stát, že vám z knihovny začnou pomalu vypadávat knihy. I s tímto probléme si inspektoři dokáží poradit a přesně vám řeknou, v kterém místě je potřeba podlaha opravit a proč.

III.             Střecha a plášť budovy. Něco by měla napovědět například prasklina na domě. Na střechu se musí vylézt a zkontrolovat, v jaké je kondici.

IV.             Venkovní parapety. I tady je dobré si pořádně prověřit jejich těsnost a konstrukci. Může totiž jimi zatékat a vlhkost se přenášet do vnitřku nemovitosti a ta může mít za následek vznik plísní. Jak se říká, všechno souvisí se vším.
prasklina na zdi 
Pokud jste si již někdy nechali něco postavit a neměli možnost na stavaře dohlížet každodenně, víte, že se kvalitně odvedené práce nejspíš nedočkáte. Na vině jsou šibeniční termíny, tlak na nízké ceny, ale také nízká úroveň některých řemeslníků. Zkrátka, koupě nemovitosti je velmi závažné rozhodnutí, než abychom si ji vybírali jen sami, pokud tedy sami nejsme odborníky. Oslovit tak zkušené inspektory se rozhodně vyplatí.
 


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like