Obtížnější než nová stavba

Rekonstrukce je vždy obtížnější než stavba nového domu. A rozhodně může být velmi nákladná. Rekonstruovat je ovšem možné cokoli, nejen domy. Lidé si potrpí na výstřednosti, a proto nechají na obytný dům či byt proměnit snad cokoli. Na jednu stranu se to může jevit jako výstřednost nebo snobismus, na straně druhé to nepochybně představuje významnou architektonickou výzvu pro architekty.
prostorná místnost
Není to ovšem jen záležitost architektonická a estetická, jedná se také o záležitost environmentální. Každý si jistě vybaví řadu budov, které snad celá desetiletí leží ladem, demolici brání různé důvody. Jsou lidé, kteří argumentují tím, že dané budovy hyzdí své okolí a jsou lidé, kteří dokáží proměnit tyto zchátralé stavby v něco krásného a velmi elegantního. Je to rozhodně významný trend v moderní architektuře. Dávat nový život a novou tvář starým ošklivým budovám.
 
 
 příjemné posezení

Pojďme se podívat na to, co lidé rekonstruují.

  • Sakrální stavby– kaple a kostely se nezřídka stávají výchozím bodem pro rekonstrukci. Mít chalupu z kaple nebo rodinný dům z kostela se může zdát pro věřícího člověka jako rouhání a dehonestace a někomu se to může zdát jako velmi zajímavý a originální nápad.
  • Továrny– staré tovární budovy jsou velmi populární. Jejich rekonstrukcí vznikají především zajímavé veřejné stavby jako galerie, obchodní centra a podobně. Nicméně v jejich prostorách vznikají v podkrovních prostorech také luxusní byty takzvané lofty.
  • Kino– bydlet v prostorách starého kina? Nic není nemožné. Úspěšnou rekonstrukcí proměníte staré kino v neuvěřitelně zajímavý a působivý byt.
  • Silo– neobyčejnou stavbu najdete v Olomouci. Je důkazem toho, že nic není nemožné. Staré ohavné silo, které už dvacet let nesloužilo svému účelu, se stalo výchozím bodem pro stavbu rodinného domu. Jedná se o unikátní stavbu, kterou se kochají už řadu let nejen architekti.
0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like