Ochrana pleti v zimě – jak na to?

Ochrana pleti v zimě je často diskutované téma. Pokud si právě teď říkáte, že tohle téma přeci ještě není aktuální, protože nám stále ještě panuje teplotně příznivější podzim, dovolím si vám oponovat přesvědčením, že je lepší být o krok napřed. Zima se totiž nezastavitelně blíží a nebude to tak dlouho trvat a zaklepe nám na dveře. Proto byste určitě měli vědět, jaké jsou základní kroky při ochraně pleti, která je v zimních měsících vystavována časté změně teplot.

Proč je ochrana pleti v zimě tak důležitá?

I když možná milujete zimu, protože je příslibem celé řady zimních radovánek, rádi nosíte kozačky až nad kolena nebo se s chutí zachumláte do huňatého kabátku, vaše pleť to bohužel vidí jinak. Každý den je vystavována citelným změnám klimatu, zatímco v jednu chvíli trávíte čas v přehřáté místnosti, za chvíli čelíte venkovnímu mrazu a větru, který štípe do tváře a zakusuje se i pod nehty. Vaše pleť tyhle teplotní přechody nevnímá zrovna s nadšením, ba spíše naopak – stává se hrubou, šupinatou, vysušenou a velmi citlivou.

Jak svou pleť můžete chránit?

Mám pro vás několik tipů na ochranu pleti, s nimiž se vám podaří krutou zimu překonat bez větší újmy na kráse i zdraví. Věřte, že ochrana pleti v zimě má smysl!

  • Hydratace je důležitá, má však jedno “ale”

    I v zimě je pleť potřeba hydratovat, i když mnoho lidí věří přesvědčení, že hydratační krémy nemají v naší zimní výbavě co dělat. Na jednu stranu je to pravda, hydratační krémy se musí během zimních měsíců používat s rozvahou. Pakliže jdete ven, určitě není rozumné pleť namazat krémem s vysokým obsahem vody, protože v takovou chvíli dojde k jejímu vypařování, ochlazování pokožky a riziku, že popraská a dojde k narušení její přirozené pevnosti. Naopak na noc si můžete dopřát nějaký pěkně hutný a pořádně hydratační krém.

  • Pozor na správnou volbu make-upu

    I s volbou make-upu se to v zimě musí dělat opatrně. Kdo si myslel, že může po celý rok používat jeden a ten samý produkt, ten se bohužel spletl. V létě je rozumnější vsadit na lehčí make-upy, v zimě naopak radím vybírat ty hutnější, které na pleti vytvoří ochranný film.

  • Žádný alkohol při odličování

    Nemám teď na mysli, abyste si v době, kdy svou pleť budete odličovat, nenalívali panáka něčeho tvrdého nebo u toho vesele nepopíjeli nějaké dobré víno. Apeluji na správný výběr odličovacích přípravků, které by v zimním období určitě neměly obsahovat alkohol. Alkohol totiž způsobuje vysušování pleti, což v zimě rozhodně není žádoucí. Dejte raději přednost odličovacímu mléku, které v sobě žádný alkohol neobsahuje.

Zdroj obrázků: Pixabay.com


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*