Suché vlasy? Víme, jak na to!

Matné a suché vlasy

Máte vlasy suché a matné? A toužíte po lesklých, přesně takových, kterými ladně pohazují modelky v televizních spotech? Není to zase tak nedosažitelný sen, ačkoli nemáte pro ruce počítačové vylepšení ani tým vizážistů. Jak na to? Podíváme se na řešení.

Správná péče = důležitost

Správná péče je klíčová. Při mytí si vybírejte hydratační šampony určené přímo na váš typ vlasů. Rozhodně svou hřívu následně opečovávejte kondicionérem. Zároveň si svou kštici nepoškodíte ještě více ve snaze ji rozčesat. Na to, aby byla tahle procedura šetrnější, si pořiďte Tangle Teezer, o kterém už jsme na našem webu psali.

Maska dobře prospívá

Dopřejte si masku. Samozřejmě můžete zajít do drogerie, ale vystačíte si i s domácími zdroji. Vsaďte na oleje, ať už olivový nebo kokosový. Olivový olej můžete také vylepšit o med a banán a umíchat si tak svou osobní masku. A v lednici určitě najdete také vajíčko. To ale neoplachujte příliš teplou vodou, jinak budete připomínat spíše vlastní večeři. Míchaná vajíčka chcete rozhodně mít na talíři, ale ne na hlavě. Dalším zázrakem z přírody, který se hodí nejen k jídlu, ale prospěje vašemu tělu i zvenčí, je avokádo.

Barvení vlasů? Dejme tomu

Barvíte si vlasy, přestože neměníte odstín nijak radikálně, protože máte zkrátka pocit, že se tím oživí a získají lesk? Barvy na vlasy samozřejmě do určité míry jejich strukturu vždy poškozují, ale pokud to nebudete přehánět a co čtyři týdny se odbarvovat do platinově bílé, tak můžete využít to, co tyhle produkty umí, také ke svému prospěchu.

Svoje vlasy chraňte před dalším zbytečným vysušováním, to znamená omezte žehlení, fénování atd. Také si dávejte pozor na vliv sluníčka, případně během letní sezóny chlorované vody v bazénech, na koupalištích apod.

Dbát byste měla i na správnou životosprávu. Jíst je vhodné například mořské plody, ale samozřejmě i dostatek ovoce a zeleniny. Vaše kštice potřebuje ke své kráse zinek a železo.

A rozhodně nezatracujte nůžky. Možná si na své dlouhé hřívě zakládáte, nicméně občas sebelepší přípravky nepomohou a nezbývá než zničené vlasy jednoduše ustřihnout.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like