Osvětlení do exteriéru

Vybereme-li ten správný typ osvětlení, a pokud si pohrajeme s nábytkem na terase, s květinami a rostlinami v květináčích i okolo terasy nebo například použijeme útulné doplňky v podobě polštářů, křesílek nebo stolku, můžeme s terasy v letních měsících vytvořit prodloužený dům, něco jako pokoj navíc. Abychom ale pořídili všechno důležité, nesmíme zapomenout také na světlo.
led lampa

Lampy na solární energii

Není nic nádhernějšího než posezení za letních teplých večerů na terase či v pergole nebo altánu. Zahrada okolo vás žije svým nočním životem, nad vámi svítí hvězdy a měsíc, vzduch je stejně klidný jako vaše myšlenky a nic vás netrápí. Až na to, že pokud si přejete posezení, které sice není tak romantický, ale zato ve společnosti kamarádů nebo rodiny, budete nejspíš potřebovat trochu více světla. Jaké máme možné řešení?

Bez nutnosti rekonstrukce
Nechceme-li přestavovat exteriér, můžeme na terasu, do altánku či pergoly pořídit LED pásky. Tyto samolepicí pásky zvládnete naistalovat sami bez specialistů, navíc tento způsob osvětlení naplňuje i funkci dekorace. Jejich délka se řeší stříháním, můžete si je pořídit v jakýchkoli barvách, jsou ze silikonu a nejsou nikterak drahé.
prostřeno na večeři
Bezpečné svíčky
Zatímco klasické voskové svíčky s sebou nesou mnohá nebezpečí ať už vzniku požáru nebo popálení, LED dekorativní svíčky jsou bezpečné a navíc se dají využít v dalších doplňcích, například ve svícnech na parapetech nebo zavěšené v lucernách. Tyto lucerničky jsou navíc solární, tedy nepotřebují žádné baterie nebo zapojení do elektriky.

Chodníky, chodníčky, cestičky a příjezdové cesty
LED lampičky na solární energii se dají přemisťovat, jejich údržba je velmi snadná a vypadá to nádherně, proto nezapomeňte nasvítit i příjezdové cesty nebo cestičky v zahradě od branky k terase, nebo například okolo bazénu či použít LED lampičky jako ozdobu zahradní skalky.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like