Pár zajímavých nápadů na zdobení nehtů

Jak mít zdravé nehty, protože jen takové můžou být krásné, to už jste se mohla dozvědět v našem předchozím článku. Chcete svoje nehty okrášlit ještě více? Podělíme se s vámi o rady a tipy. Obyčejný lak vás už nebaví? Chce to něco jiného. Třeba:

Nehtová fólie

Můžete si pořídit lesklé varianty nebo verze třeba s holografickým efektem. Zda je využijete na celý nehet nebo si vystřihnete pouze ornamenty, záleží na vašem uvážení. K aplikaci budete potřebovat buď speciální lepidlo nebo bezbarvý lak, ale s ním už nanášení fólie vyžaduje trochu cviku. Fólii jednoduše přitisknete a přenesete ji tak na nehet.

Novinová manikúra

Vyžadovat bude jen kousky novin a alkohol (líh, ale můžete použít klidně i tvrdý alkohol určený ke konzumaci). Nehty si nalakujte libovolným světlým odstínem, aby byl potisk dobře vidět. Kousky novin namočte do alkoholu a přiložte na nehet. Chvilku počkejte, než se motiv obtiskne a svoje dílko ještě zafixujte vrstvou nadlaku.

Chlupaté nehty

Jinak můžete tenhle trend najít pod jménem fluffy nails nebo fur effect nails. Jak to funguje? Nehty si nalakujete svým oblíbeným odstínem. Na ještě vlhký lak pak nasypete speciální pudr tvořený v podstatě krátkými vlákny. Vaše nehty ve výsledku budou připomínat nadýchaný obláček nebo zvířecí srst. U nás tuto netradiční záležitost nabízela v limitované edici značka Essence.

Water marble

Potřebovat budete jen misku s teplou vodou a několik laků. Vezměte první barvu a kápněte ji do vody. Postup opakujte i s dalšími odstíny. Poté na několik sekund ponořte prst. Dají se takto vytvořit i různé vzory, ale můžete se spolehnout na efekt překvapení. Pokud si chcete ušetřit práci při odstraňování laku, který vám ulpí na prstu, doporučujeme si předem olepit okolí nehtu izolepou.

Kaviárové nehty

V podstatě jde o 3D zdobení nehtů – drobnými barevnými perličkami. Aplikují se jednoduše do vrstvy (spíše se doporuje silnější, takže se nebojte dát vrstvy klidně dvě) ještě nezaschlého laku. Kvůli lepšímu přilnutí je dobré je při aplikaci přimáčknout. Abyste prodloužila trvanlivost takové manikúry, naneste ještě vrstvu topcoatu.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like