Po čem děti touží? Dětské hřiště!

"Maminko, můžu si jít hrát ven?" Určitě jste tuto větu od své ratolesti někdy slyšeli. Samozřejmě, že je tu vždy možnost navštívení veřejného dětského hřiště. Taková hřiště, ale mnohdy mohou být ve velmi dezolátním stavu a vašim dětem se tam může přihodit nejeden úraz. Nehledě na to, že hřiště velmi často bývají ve večerních hodinách adresou pochybných individuí. Dalších důvodů bychom našli ještě velkou spoustu. Nejen, že vaše dítě budete mít na vlastním dětském hřišťátku pod dohledem, ale bude i v okolí velmi oblíbené. Ostatní rodiče vám pak budou jen tiše závidět váš venkovní hrací koutek.
hrad z písku

Skluzavka či houpačky?

Jaké vybavení pro hřiště zvolíte, se bude pravděpodobně odvíjet od věku vaší ratolesti. Menší děti si nejvíce zábavy užijí na pískovištích či skluzavkách. Nepohrdnou však ani houpačkami ani menšími prolézačkami. Naopak odrostlejší děti budou rádi například za domeček na stromě nebo různá bradla a kruhy. Spoustu zábavy si jistě užijí i na složitějších prolézačkách, na kterých si s kamarády můžou zahrát nespočet pohybových her.
Všechny tyto atrakce samozřejmě lze koupit. Pak je stačí jen sestavit a umístit na správné místo. Nejčastěji koupíte houpačky a skluzavky vyrobené zplastu či kovu. Ty bývají cenově nejvýhodnější, kvalita ovšem bývá nedostačující. Daleko bytelnější jsou houpačky vyrobené ze dřeva. Ostatně takovou dřevěnou houpačku si můžete vyrobit sami.
Pokud jste dost kreativní, nikdy není na škodu ozdobit například domeček na stromě různými obrátky či vzkazy. Do této činnosti můžete zapojit i vaše děti, vyblbnou se a rozvinete v nich kreativitu. A to rozhodně nikdy není na škodu.
domeček pro děti

Jaký by venkovní hrací koutek měl být?

·         Bezpečný. Proto dobře promyslete výběr materiálu a zabezpečení. Rozmýšlejte také nad tím, aby byl hrací koutek umístěn na místě, kde nehrozí například spadnutí či zhroucení některých věcí.
·         Nápaditý. Vymýšlejte různé ozdoby a dekorace. Děti vám s tím zajisté rádi pomohou.
·         Zábavný. Jaký by byl hrací koutek, kdyby nebyl zábavný? No přeci nudný, a to rozhodně nechcete.
·         Neotřelý. Váš potomek vám určitě poděkuje, jestliže se hřiště bude lišit od koutků jeho kamarádů.
·         Adekvátní věku vaší ratolesti.
·         Zeptejte se vašich potomků, co by si na hřišťátku představovali.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like