Pojištění domu se vyplatíDům pro mnohé z nás je oáza klidu, harmonie a místo, kde prožíváme radostné i ty méně radostné rodinné situace.  Proto je potřeba toto místo pořádně ochraňovat. K tomu Vám může posloužit jak pojištění domácnosti tak také pojištění nemovitosti. Pojďme si více přiblížit pojištění nemovitosti neboli pojištění staveb. Toto pojištění se váže tedy pouze ke stavbě na bydlení a tedy pokud se ve stavbě nachází jen jediná kancelář, nelze už na tuto stavbu toto pojištění provést. Do tohoto pojištění se zahrnuje poškození oken, zdí, střechy a podobně. Tedy jedná se o poškození stavby. Pojistit, ale můžete také stavby jako je skleník, garáž nebo třeba chalupu. Pokud se tedy Vaši nemovitosti něco stane z důvodu živelné pohromy, požáru nebo vandalismu mělo by se Vás toto pojištění týkat.

parčík před domem.jpg

Na jakou částku pojistit?

 

Hodnota, na kterou chcete nemovitost pojistit, patří mezi nejdůležitější parametr celého pojištění a proto je potřeba se na to při sjednávání opravdu pořádně zaměřit. Vliv na cenu má spousta aspektů. Mezi tyto aspekty patří výše spoluúčasti, lokalita, kde se nemovitost nachází a také čím vyšší částka pojištění tím více zaplatíte měsíčně na pojištění. Pojišťovny nabízejí také svým klientům různé balíčky, kde si mohou dát pouze pojištění, které se jich týká. To znamená, že pokud bydlíte v nezátopové zóně, je zbytečné mít pojištění na povodeň. Na internetu najdete spoustu srovnávačů, které Vám pomohou si ujasnit u které pojišťovny pojištění uzavřít a za jakých podmínek.

pojištění domu.jpg

První fotit a poté uklízet

 

Když už se Vám bohužel stane, že Vaše nemovitost je poškozená, zkuste potlačit nejprve své pudy uklízení a začněte fotit. Fotodokumentace je totiž v tomto případě velmi důležitá. Nejprve zajistěte nemovitost tak, ať nedojde k ohrožení zdraví Vaše nebo Vašich příbuzných, událost okamžitě ohlaste pojišťovně, kde máte sjednané pojištění nemovitosti a než k Vám dorazí likvidátor, vyfoťte poškození.

You May Also Like