Nejčastěji opomíjení věci kolem pojištění nemovitosti


Proč byste měli dobře prostudovat nabídku na trhu, než si zřídíte pojistku a jak je možné nabídky jednotlivých pojišťoven prostudovat?

Určitě můžete nastavit pojistku individuálně tak, jak potřebujete, a proto, abyste opravdu vybrali tu nejvhodnější, můžete třeba v dnešní době využít srovnávače, které naleznete na mnohých webových stránkách. Samozřejmě internet je také plný novinek na různých informačních a finančních portálech.
zničený dům.jpg

Pokud si učiníte nějaký takový základní přehled o situaci na trhu, doporučujeme, abyste se vždy obrátili na nezávislého finančního poradce, ideálně dva a na vaši současnou pojišťovnu, aby vám vytvořili i za ně nejlepší nabídku. Posléze si můžete prostudovat nabídku poradců, nabídku vaší pojišťovny a informace, které jste si našli vy sami pomocí internetu.
vila u vody.jpg

Co je dobré ještě vědět a neopomíjet kolem pojištění?


·         Pojištění nemovitosti, která má více vlastníků

Pozor na to, že pokud vlastníte nemovitost ještě společně s někým dalším a pojistku uzavře jen jeden z vás, případné vyplácení škody podle aktuální právní úpravy proběhne opět jen tomu, který pojistku uzavřel. Zvažte tedy, zda byste neměli být vždy u všech právních úkonů všichni, ať máte v těchto věcech pořádek.


·         Včasné ukončení pojistné smlouvy

Dejte si pozor na to, že pokud již máte platnou pojistku nemovitosti a domácnosti a chtěli byste ji zrušit a třeba zřídit u jiné pojišťovny, musíte myslet na to, že vaši stávající pojistku musíte písemně vypovědět nejpozději ŠEST týdnů před uplynutím aktuálního pojistného období. Nepísemná či později doručená výpověď nebude pro dané období platná pojistka vám poběží i další období.
blesk nad domem.jpg


·         Pojištění cizí nemovitosti

Pokud vlastníte nemovitost, ve které žijí například podnájemníci nebo i třeba někdo z vaší rodiny, samozřejmě si nemovitost a domácnost pojistit může. Vždy by to však mělo být se souhlasem majitele, aby neproběhlo duplicitní pojištění zcela zbytečně. Druhou stránkou věci pak je, že v případě škodní události to bude tak, že pojišťovna si v katastru nemovitostí ověří majitele nemovitosti a jemu pak bude vyplácet škodu, aby mohl škody opravit.

You May Also Like