Výběr ložního prádla


Existuje tolik možností mezi materiály, barvami i dekory. Na co se zaměřit při koupi ložního prádla? Co nesmíme opomenout? Inu, rozhodně bychom se neměli zaměřovat jenom na klasickou bavlnu, vzory a barvy. Existuje přece tolik možností!
sušení ložního prádla
Klasika
1.       Bavlněné povlečení je samozřejmě jedním z těch, po kterém sáhneme jako první. Má všechny předpoklady pro to, aby se stalo vysoce oblíbeným. Je pohodlné, příjemné na dotek, saje pot, je měkké a poddajné. Nevýhoda spočívá v mačkavosti, ale i s tím už si moderní technologie poradily.

2.       Flanelové povlečení je výborné hlavně v zimě. Příjemně hřeje, ať už je látka krepová nebo plátnová.

3.       Bavlněný satén je stále oblíbenější pro svůj lesk na lícní straně a kvalitní bavlněné vlákno.

4.       Krepové povlečení je vysoce nemačkavé, což je jeho největší výhoda, jelikož se nemusí žehlit.

5.       Damaškové povlečení, které vzniká střídáním osnoví při tkaní, se původně vyráběl z hedvábí nebo lnu. Dnes se používají převážně mercerovaná vlákna bavlny. Většinou se jedná o plátno jednobarevné, ale dostupné je i se vzorem v jiné barvě – to už se ovšem pohybujeme v mnohem vyšší cenové kategorii.
barevné povlečení
Netradiční povlečení
1.       Lenantibakteriální vlastnosti, a navzdory svému krčivému charakteru vypadá krásně. Je odolný vůči většině alergenů a je vhodný pro lidi s dermatologickými problémy. Len je vzdušný, propustný a savý, aniž by e stal vlhkým. Na výrobu této tkaniny není navíc zapotřebí žádných chemických látek.

2.       Lehké a hebké hedvábí je sice poněkud drahá záležitost, ale v zimě krásně hřeje, v létě zase chladí, je extra savé a prachu odolné. Je hypoalergenní a má blahodárný účinek na vaši pokožku. Jedinou nevýhodou je, že se špatně suší, neboť je nemůžeme dát do sušičky ani do přílišné blízkosti radiátorů. Alkohol může hedvábné povlečení také porušit.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like