Přírodní kámen jako zajímavý prvek v interiéru


V posledních letech jsou na vzestupu doplňky interiérů tvořené z přírodního kamene. Ten má i v dnešní moderní době v každém interiéru široké využití, jako například:
·         pracovní desky na kuchyňských linkách
·         koupelnové desky a obklady
·         krby obklady okolo krbů
·         okenní parapety
·         rozličné typy schodišť
·         podlahy v místnostech
·         obložení stěn

Jedním z nejoblíbenějších přírodních kamenů je mimo mramoru bezesporu žula. Použití přírodních žulových materiálů v interiéru má mnoho pozitiv a předností:

·         Vysoká odolnost proti poškození, neboť kuchyňská žulová deska odolá běžně používaným kuchyňským nástrojům, takže je téměř nemožné ji poškodit. Bez jakýchkoliv problémů můžeme na žulových kuchyňských deskách naklepávat maso nebo krájet ostrými noži.

·         Odolává vůči vysokým teplotám. Kuchyňská deska z přírodního žulového kamene má značnou odolnost proti vysokým teplotám, tak že na kuchyňskou pracovní desku můžeme položit i rozpálenou pánev nebo horký plech. Žulová kuchyňská deska snese bez jakýchkoliv následků a poškození teplotu i dvě stě padesát až tři sta stupňů Celsia.

·         Odolává vůči chemikáliím. V kuchyních se běžně používají nejrůznější druhy chemikálií. Tyto prostředky však ponechají kuchyňskou pracovní žulovou desku bez sebemenšího poškození. A zrovna tak nepoškodí žulovou desku ani agresivní kyseliny obsažené například v citronu, nebo i v červeném vínu.
·         Doživotní záruka na trvanlivost a barevnost kuchyňské desky. Během používání pracovní kuchyňské desky z přírodního žulového kamene se její nemění.
·         Snadná údržba desky. Kuchyňskou pracovní desku z přírodního žulového kamene je možno omývat běžně používanými čisticími prostředky. Nedoporučuje se však používat čistící písky.

·         Výjimečná originalita a rozmanitá barevnost. Každý kus kuchyňské pracovní desky z přírodního žulového kamene je svým způsobem jedinečný originál.
·         Velký výběr rozměrů desky. Kuchyňské pracovní desky jsou vyráběny ze žulových plátů o rozměru až tři krát dva metry. Tím je možné zpracovat i netypické tvary desky, například spojení s okenním parapetem.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like