Rekonstrukce obývacího pokoje

Váš obývák připomíná nějakou kulisu z retro filmu? Největší čas na to, abyste se pustili do jeho přeměny a vpustili jste tak do vašeho domova nový, svěží a moderní styl v podobě nejnovějších trendů z oblasti bydlení.
Obývací stěna, která zaplácla půlku místnosti je už dávno minulostí. Nyní přichází na scénu vzdušná obývací stěna, díky které bude obývací pokoj vzdušnější a prostornější. Už žádné zbytečné sošky a cetky ve vitrínách.

To už zkrátka není in. Vzdušnější a menší obývací stěna s minimem různých dekorací vypadá o mnoho lépe. Při vaší rekonstrukci máte možnost vše do detailů ladit a pohrát si s finální volbou barev a vkusných doplňků. Proto se zaměřte na všechny možné detaily, aby byl celkový efekt co nejzajímavější.

Co zakomponovat do nového obývacího pokoje
o   pohodlná a vkusná sedací souprava nebo pohovka
o   konferenční stůl
o   vzdušná obývací stěna v minimalistickém stylu v různém dekoru dřeva
o   různé dekorace a doplňky

Důležité pro celkový dojem z vašeho nového obývacího pokoje je také výběr vhodné barvy na stěny. Ty můžete také doplnit třeba tapetou v podobných barvách, kterou můžete polepit jednu stěnu. Váš obývák tak získá šmrnc.

Jakou zvolit barvu na stěnu
o   teplé odstíny barev (žlutá, oranžová, červená, hnědá) pokud je místnost chladnější a nesvítí tam často slunce
o   studené odstíny barev (zelená, fialová, modrá) v případě častého slunečního svitu

Nemusíte se bát experimentovat nebo volit nudné fádní barvy. Vhodné jsou také různé kombinace barev, kdy jedna stěna je třeba v barvě zelené a druhá v odstínu k ní ladící. Docílí se tak příjemného kontrastu barev. Pozor také na to, že některé barvy prostor opticky zmenšují a jiné naopak zvětšují. Jestliže byste tedy místnost rádi opticky zvětšili, pak se rozhodněte pro studenější barvy a naopak.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like