Současný design je retro!

Pojem retroje označení pro něco minulého a zaniklého. Je to vlastně cokoli, co už tu bylo. Proto retro můžeme mít každý jiné. Ovšem dnes, se pod tímto pojmem uzákonilo označení v souvislosti s obdobím 50.-80. let 20. století.
židle u stolu
Jednoduchost a praktičnost
Styl padesátých let, označovaný za takzvaný „bruselský“ vycházel z praktičnosti a funkcionalismu. Byly pro něj typické jednoduché tvary a kombinace dřeva a skla. A šedesátá léta jsou charakterizována symetrií, pravidelnou kompozicí, linií a barevnými odstíny. S epochou inspirovanou lety do vesmíru, se pojí výrazné grafické vzory a tvary.

Kombinujte
Rádi byste zařídili svůj domov s lehkostí, hravostí a nadsázkou? Líbí se vám retro styl, ale zároveň se obáváte, abyste se neobklopili starým nábytkem a pak si nepřipadali jako v muzeu? Současní designéři se uvedenými styly dnes inspirují a nebojí se je kombinovat. Dělejte to také a nechte se unášet na vlně jednoho z největších trendů dneška!

Dolaďte barvami
V retro stylu se objevují elegantní odstíny a kombinace šedi, černé a bílé, rozjasnění nabízí paleta barev od červené a žluté, po modrou a zelenou. Výrazné odstíny se objevují na tapetách, čalounění i kobercích. Chcete-li vytvořit nadčasový interiér a nejste si zcela jistí, volte základ v neutrálních barvách a osvěžte je výraznými odstíny na textiliích a bytových doplňcích. Ty můžete jednoduše vyměňovat a postupně vyladit.

Egg
Světový design ovlivňují skandinávští designéři. Jejich společným znakem je jednoduchost, minimalismus a inspirace v přírodě. Ikonou je křeslo Egg od dánského architekta a designéra Arne Jakobsena. Toto jedinečné křeslo v příštím roce oslaví své kulaté 60. narozeny. Ačkoli bylo původně navrženo pro lobby hotelu, dodnes je v oblibě, a to jak u veřejnosti, tak v soukromých interiérech. Jeho tvar byl uzpůsoben tak, aby jeho oblé křivky nabízeli co největší soukromí.

Tulipo Retro
Retro koberec může být pronikavý, nebo striktně černobílý, s geometrickými, nebo kruhovými tvary. Mezi koberci Tulipo Retro si každý vybere v široké škále barev a vzorů!
prosklený stůl
Adelaide
Jedinečný dánský retro moderní design, to je i Adelaide. Překrásná pohovka, elegantní ze všech úhlů, poskytující skvělé pohodlí. Štíhlé linie, kvalitní potah a kombinace se dřevem jí dodávají lehký a nadčasový vzhled. Tato stylová pohovka osvěží i váš interiér.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like