Úprava interiéru na stáří


Léta utíkají, Vaše děti odcházejí z domova a Vy si uvědomíte, zda byste neměli více přemýšlet o budoucnosti a svůj interiér si neměli začít upravovat. Z pokoje Vašich odrostlých dětí si možná budete chtít udělat pracovnu a pokud Vás napadne, že byste mohli upravit prostor i v ostatních místnostech tak, aby Vám vyhovoval ideálně až do konce života – je to to nejlepší, co můžete udělat. 
 
Bydlení si upravte včas
Jakmile děti vyletí z hnízda, už tak nějak automaticky předpokládáte, že si svůj interiér trochu obměníte. Udělejte to tak, aby byl pro Vás stále opravdu bezpečným přístavem. Myšlenka na přebudování jednoho pokoje většinou podnítí další představy o celkovém vnitřním zařízení, a tak určitě bude výhodné všechny úpravy udělat najednou tak, aby práce na sebe navazovaly a i úklid byl v závěru jen jeden.
 
Co změnit?
Změna v interiéru by měla být taková, aby se v něm předešlo úrazům, především pádům a aby bydlení bylo pohodlné i pro člověka, který se hůře pohybuje. 

Vyplatí se především myslet na:
·         širší dveře a nízké prahy u vnitřních i balkonových dveří
·         výměnu vany za sprchový kout
·         výměnu hladkých dlaždic za protiskluzovou úpravu v koupelně
·         troubu ve větší výšce a skříňky v kuchyni naopak níže
·         indukční varné desky
·         postel ve výšce alespoň 50 cm
·         volná místa na madla
·         nízké schody
 
Jistota v bytě
Ve svém interiéru se určitě rádi pohybujete s jistotou. Nedopusťte, abyste v něm tuto jistotu jednou ztratili. Odstraňte nebo opravte nestabilní nebo rozviklaný nábytek a ukotvěte ho do stěn, aby se nepřekotil a mohl sloužit jako opěrné body na cestě bytem.

Možná Vám přijde předčasné, když jste ještě v plné síle, myslet na Vaše omezení ve stáří, ale přiznejte si, že je to stále lepší, než aby se pro Vás jednou stal byt nebezpečnou pastí. Nehledě na to, že ve stáří už na změny bydlení nemusíte mít dostatek energie a možná ani peníze.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like